V Křimicích otevřela radnice Poštu Partner Plus. Díky tomu „přežila“ pobočka ve Skvrňanech

Záchranit poštu ve Skvrňanech bylo možné díky kompromisu, kdy se z pošty v pátém městském obvodě v Křimicích stala Pošta Partner Plus a její provoz na sebe převzalo město. Díky tomu zůstala zachována pošta číslo 18 ve Skvrňanech v Macháčkově ulici, která původně měla být s poštou v Černicích z pozice rozhodnutí vlády a státního podniku zrušena. Pobočka Pošty Partner Plus v Křimicích právě zahájila provoz. 

„Poštu u nás využívá mnoho místních, ale i lidí z okolí. Rádi jsme přispěli k tomu, že v Plzni zůstala zachována pošta ve Skvrňanech, která původně měla být zrušena,“ sdělil starosta pátého obvodu Vít Mojžíš.

O zrušení 300 provozoven po celé České republice rozhodlo na jaře letošního roku ministerstvo vnitra, pod které strategický podnik spadá. V souvislostí s Plzní pošta na jaře původně avizovala zrušení 12 respektive 13 poboček z 26, které se na území města nachází. Plány přitom vyvolaly ostré reakce vedení města a starostů obvodů, začala tak vyjednávání. Městu Plzni se na jaře podařilo rovněž dojednat, že otevřená zůstane i pošta číslo 9 v Obchodním centru Olympia.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *