V Klatovech a blízkém okolí nově přibude 196 stromů ve výborné kondici

V Klatovech už se mohou těšit na výsadbu nových stromů. Tamní Technické služby právě dnes ráno vyložily z kamionu náklad stromů a sazenic určených pro náhradní a další výsadby, které budou realizovány na území města.

Složeno bylo podle oficiálního Facebooku města celkem 196 stromů ve výborné kondici – lípy, javory, jasany, habry, sakury, tisy a další. Už dopředu je jasné, kam které půjdou. Na klatovském hřbitově bude vysazeno padesát tisů, tři stromy se vysadí v Soběticích, dvě lípy ve Vícenicích, jedna v Čínově, čtyři stromy ve Štěpánovicích, tři hrušně na protipovodňovém příkopu ve Střeziměři.

Další stromy budou postupně do konce roku vysazeny v klatovských lokalitách, jako je Šibeniční vrch, park Pod Valy, sady Mistra Jana Husa na Vodojemu, Mercandinovy sady a v okolí kulturního domu. S výsadbou se počítá také v ulicích Plzeňská, Plánická, U Slunce, Zahradní, Čechova, Prusíkova a Kličkova.

Financování sadebního materiálu je zajištěno jednak z rozpočtu města a zbylá část nákladů a zajištění potřebných prací jde na vrub Technických služeb města Klatov.

Zdroj: FB Město Klatovy – oficiální stránky

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *