V kašně se prádlo nepere. A víte, že to ne každý v Plzni ví? Podívejte se na video

Praní nebylo odjakživa pouze ženskou prací, ale třeba ve starém Římě měli praní na starost muži, kterým se říkalo fullones neboli valcháři. Šatstvo se máchalo ve velkých kádích, dupalo se po něm a pak se pověsilo někam do průvanu, aby pěkně uschlo. Inspiraci z této doby evidentně hledal i 42letý muž v Plzni, který si pro očistu svého oděvu vybral kašnu v Americké ulici, a to přímo před pomníkem Díky, Ameriko!

“Pohodlně se usadil, sundal si boty, ponožky a zapnul ruční program. Právě když byl ve fázi máchání, zaregistrovala ho kamera městského kamerového dohledu,” uvedla mluvčí plzeňské městské policie Tereza Schliková. “Dotyčný si ještě stihl prádlo vyždímat, přičichnout, zdali je správně čisté, a ještě do mokrého se odít zpět,” dodala.

Hlídka strážníků muže snadno vystopovala, a to podle mokrých stop na chodníku, které vedly přímo k našemu valcháři. Ten pohodlně usazený na lavičce ve spodní části Americké ulice, byl sdělením strážníků, že prádlo se pere v pračce, a nikoli v kašně, odhalen. Pak už nezbývalo než sklopit hlavu, vysvětlit situaci a celou věc dořešit na místě.

Zdroj: MP Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *