Gigafactory není projekt pro Plzeňsko, tvrdí primátor Roman Zarzycký

Primátor města Plzně Roman Zarzycký a jeho náměstci Pavel Bosák a Aleš Tolar si dnes prohlédli areál letiště v Líních na Plzeňsku, o němž se mluví jako o možné lokalitě pro výstavbu takzvané Gigafactory neboli fabriky na výrobu baterií do elektroautomobilů. Představitelé města přijali pozvání spolku STOP gigafactory a iniciativy Zachraňme Letiště Líně, jež vystupují proti zvažovanému záměru.

Primátor Roman Zarzycký před několika dny otevřeným dopisem vyzval premiéra Petra Fialu k lepší komunikaci a informování dotčených obcí a občanů ohledně projektu. „Můj občanský postoj je takový, že jednoznačně stojím na straně nerušení a zachování letiště. Bude se muset stát něco velkého, co by mě přesvědčilo postoj změnit. Zatím jsem nedostal žádné validní údaje z pracovní komise úřadu vlády ani ministerstva, máme pouze příslib zlepšené komunikace, nic dalšího se nestalo,“ řekl Roman Zarzycký. Ten je přesvědčen, že Gigafactory je sice zajímavým projektem, ale ne pro region Plzeňska.

Město chce znát dopady stavby do různých oblastí, jako jsou voda, požadavky na počet pracovníků a podobně. Podle primátora se už začínají ozývat i firmy působící na území Plzně či jinde v regionu, jež mají strach z toho, že výstavba Gigafactory s několika tisíci pracovními místy by těžce zasáhla pracovní trh a rozvrátila jej. Už nyní firmy obtížně shánění nové zaměstnance.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *