V Hořicích na Šumavě chystají Adventní chumelení

Vánoční tržiště, dílna, přehlídka cukroví… V neděli 27. listopadu zavládne v Hořicích na Šumavě vánoční atmosféra. Od 14 do 17 hodin se v místním kulturním domě uskuteční předvánoční odpoledne nazvané Adventní chumelení, které nabídne hned několik zastavení.

Zájemci si budou moci koupit adventní věnce, domácí a řemeslné výrobky a další dárečky. Dárečky a přáníčka si mnozí dokonce sami vyrobí. Nebude chybět dílnička, ze které si kdokoliv může odnést vlastní blesková vánoční přáníčka, adventní věnec nebo třeba ozdoby.

Předvánoční odpoledne v Hořicích na Šumavě dále nabídne přehlídku cukroví. A kdo nemá rád sladké, pro toho bude nachystané sůloví. Zkrátka ideální příležitost pro ochutnání sousedových dobrot a výměnu receptů.

„Srdečně zveme všechny pekaře a pekařky vánočních dobrot, aby se zúčastnili velkého mlsání a umožnili nám sdílením receptů vylepšit i naše vánoční stoly,“ uvádějí členové spolku Hořický cvrkot, který je organizátorem akce. „Zveme také všechny děti i rodiče ke stolům plným nápadů, kde si za symbolický příspěvek na materiál můžete zatvořit. Zveme všechny, kteří rádi nabízejí své krásné výrobky druhým. Zveme všechny, kteří mají chuť nás naučit něco tvořit. A zveme také všechny ostatní, kteří chcete strávit příjemnou adventní neděli s dobrým punčem (dětským i dospělým) a poklidnou vánoční atmosférou.“

Symbolickou tečkou nedělního programu bude od 17.15 hodin rozsvícení vánočního stromu na hořickém náměstí, kde si všichni společně zazpívají několik koled.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *