V Herlíkovicích se rozjede čtyřsedačková lanovka na Žalý ve středu 7. ledna!

Nejoblíbenější „herlíkovická“ červená sjezdovka je připravena na první lyžaře a snowboardisty. Skiareál Herlíkovice nyní nabízí 6 km sjezdových tratí s vrstvou technického a přírodního sněhu od 30 do 50 cm. K tomu jsou v provozu již dvě čtyřsedačkové lanovky a pět lyžařských vleků.

K situaci v krkonošském středisku u Vrchlabí uvádí ředitel společnosti Michal Hošek: „Herlíkovice jsou po krátké novoroční oblevě opět v dobré kondici a na svazích Žalého přibyl přírodní i technický sníh. Naše stroje a lidé pracovali dnem i nocí a výsledek se dostavil. Díky tomu můžeme pozvat všechny zájemce na kvalitní lyžování včetně naší nejdelší červené sjezdovky vedoucí až ze samotného vrcholu hory Žalý. Věříme, že kromě zprovozněné lanovky přiměje lyžaře k návštěvě v Herlíkovicích i zlevněné jízdné pro všední dny. A pro ty, kteří to nestihnou ve dne, jsme k dispozici s večerním lyžováním od 18 do 21 hodin.

Kromě upravených sjezdových tratí máme v provozu profesionální dětský park s mnoha lyžařskými atrakcemi, pojízdným kobercem nebo lyžařským kolotočem. V nabídce parku je i lyžařská školička s vyhřívanou dětskou hernou. Pro všechny funguje půjčovna lyžařského vybavení.

Kromě lyžování je k dispozici i občerstvení v restauraci s terasou na dojezdu nově otevřené
červené sjezdovky. Z rozmanité nabídky jídel a nápojů si vyberou děti i dospělí. A ti, kteří nechtějí řídit svoje auto, mohou využít speciálních linek skibusů, které jedou denně z Prahy Černého Mostu v 6.35 a vrací se zpět do Prahy v 18.05.“

Kromě Herlíkovic společnost Snowhill zahájila minulý týden provoz i ve skiareálech Šachty,
Kamenec, Kašperské Hory, kde všude hlásí velmi dobré podmínky pro lyžování. Navíc v  pátek 2. ledna zahájili i v  Mariánských Lázních. Do lázeňského střediska Mariánky zve jeho vedoucí Vladimír Černý: „Spustili jsme provoz na levé straně slalomáku, kde jede vlek. Sjezdovka Krakonoška se úspěšně zasněžovala, ale z technických důvodů byla uzavřena lanová dráha a tato sjezdovka je prozatím mimo provoz. A tak pojedeme s 30% slevou.“

Kompletní aktuální informace o provozu ve všech skiareálech Snowhill naleznete na
www.snowhill.cz.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *