V Černošíně zpíval Nedvěd. Myslel, že je v Německu

V pondělí 17. října přijel potěšit zcela vyprodaný sál v černošínském kulturním domě zpěvák Honza Nedvěd spolu s Jindrou Konířem a Pavlem Helanem. Folkový písničkář Honza byl Černošínem prý mile překvapen. “Já nejdřív nevěděl, ani kde to je. Pak, když jsme sem přijížděli, tak říkám kolegovi, počkej, nejsme už za hranicemi, to jak v Česku nevypadá. No, vážně, máte to tu tak krásně upravené a čisté, to se jen tak nevidí,” koupil si hned své publikum charismatický zpěvák.

V zákulisí pak vyprávěl, jak byl ve Stříbře na cvičení. “Byl jsem tam celý měsíc, docela rád na to vzpomínám. V tom režimu tam jednou v noci přistál cizí vrtulník a nikdo to ani nevěděl. No a nejvíc mě pobavilo, když jsem za trest dostal noční stráž. Přesně tu noc byl pak vyhlášen poplach a všichni museli v plné polní jít čtyřicetikilometrový pochod. Takže se můj trest vlastně změnil v odměnu, protože já tam zůstal na stráži,” smál se Nedvěd.

Honza Nedvěd byl v Černošíně v rámci svého turné po západočeském kraji. “Pozvali mě sem a i když jsem to neznal, jsem rád, že tu jsem, je tu pěkně. Mám toho ještě hodně, po pravdě řečeno, někdy bych už nejraději nejezdil, to přemisťování se nesnáším, radši bych byl doma u Pavlínky,” říká zpěvák. Prý se už těší i na Vánoce. “Dáváme si s Pavlínkou různé dárky, vždycky něco krásného. Vloni jsme si třeba vyřezali loutky. Tak se těším, co bude letos. Vlastně přeji i čtenářům, aby měli doma také takovou pohodu a klid, také, aby se ti politici už sjednotili a mysleli na lidi,” dodal Nedvěd.
Mezi návštěvníky byla i Dagmar Říhová z Plané. “Jsem úplně dojatá, byl to krásný koncert, to je prostě moje srdcová záležitost. Vytáhla mě sem kamarádka, nejdřív jsem nevěřila, že je to opravdu v Černošíně a jsem mile překvapená, jaké to tu mají pěkné,” řekla Říhová.
Ze Stříbra přijel s přáteli také Jaroslav Kupec, který je na vozíčku. “Byl to pěkný večer, koncert měl atmosféru. Co jsem  tady také ocenil, to je skvělé zázemí. Netušil jsem, že tu mají takový pěkný nový sál a jsem mile překvapen, že je zde výtah, takže se sem dostane na akci kdokoliv. V Kladrubech jsem byl nedávnou v divadle, tam zatím výtah není, museli mě přátelé do patra vynést. Rozhodně se Černošín v mnohém změnil k lepšímu,” řekl Kupec a jeho přátelé dodali se smíchem, zda může město zajistit i setkání s Cimrmanem?
Martina Sihelská

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *