Už v sobotu začne Plzeň instalovat vánoční výzdobu, strom na náměstí přivezou v pondělí večer

S instalací vánoční výzdoby se v Plzni začne v sobotu 10. listopadu. Počet ulic a lokalit bude zhruba stejný jako loni, jde hlavně o ulice okolo náměstí Republiky, dále Klatovskou třídu, sady Pětatřicátníků, Americkou, Smetanovy sady, Pražskou ulici, Chodské náměstí, ale i další.

„Stejně jako v předchozích letech zůstává stejný i rozpočet na vánoční výzdobu, pohybuje se kolem 1,5 milionu korun. Drtivá většina světelných prvků je již plně v technologii LED,“ uvedl Viktor Lang ze Správy veřejného statku města Plzně. Doplnil, že počet instalovaných vánočních prvků v Plzni se blíží ke dvěma stovkám. Další nezanedbatelný počet vánočních dekorací, které bude možné v Plzni vidět, si zajišťují i jednotlivé městské obvody.

Vánočním stromem bude 14 metrů vysoká douglaska tisolistá. Zatím roste na Slovanech na soukromém pozemku v ulici Ke Starým valům, jehož vlastník městu strom daroval. Nachází se na Slovanech v ulici Ke Starým valům. Jeho instalace na náměstí Republiky se uskuteční 12. listopadu v pozdních večerních hodinách, poražen bude ve stejný den v ranních hodinách. Speciální konvoj jej převeze na náměstí Republiky kolem 22. hodiny, samotná instalace následně zabere přibližně jednu a půl hodiny. 

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční 2. prosince na náměstí Republiky. Kulturní program začne v 16 hodin, v 18 hodin se strom rozzáří, poté se představí Divadlo Josefa Kajetána Tyla s adventním vystoupením. (tz)

Ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *