Už jim neutečete! Strážníci z Doubravky mají nová horská kola

Strážníci ze čtvrtého plzeňského obvodu dnes od zástupců obvodu dostali dvě nová horská kola, která nahradí již nevyhovující stroje. Strážníci kola využívají často, zejména při provádění kontrol v parcích. Za jedenáctihodinovou službu ujedou desítky kilometrů. Kromě kol městským strážníkům předali místostarostové Zdeněk Mádr a Václav Beran také alkohol tester s mobilní tiskárnou.

Strážníci ze Čtyřky mají k dispozici celkem čtyři horská kola a dvě elektrokola. Využívají je především v místech, která jsou autem těžko dostupná nebo tam auta nesmějí. Velmi často se strážníci vydávají na kolech do Lobezského parku nebo do Špitálského lesa. Jezdí s nimi ale také po okrajových částech a po celém území Přírodního parku Berounka, které patří do obvodu. „Městská policie v Plzni zavedla cyklohlídky v roce 1999, tedy před 25 lety. Strážníci z Doubravky patřili mezi první, kteří je v terénu začali naplno využívat. Denně strážníci urazí na kolech i 50 km. Jízdní kola pomáhají strážníkům udržovat se ve fyzické kondici,“ prozradil velitel Městské policie Plzeň Ing. Petr Nováček. „Jako místostarosta mám na starosti oblast bezpečnosti a s obvodní služebnou městské policie máme nastavenou výbornou spolupráci. Jsem rád, že jsme mohli vyhovět požadavkům strážníků,“ řekl místostarosta Čtyřky Václav Beran. Hlídky jsou díky kolům mobilnější a nejen to. „Strážníci jsou blíž k občanům. Když jedou na kolech, snáze je lidé zastaví a svěří se s problémy, které je v dané oblasti trápí. Je to velmi přínosné,“ dodává místostarosta MO Plzeň 4 Zdeněk Mádr.

Kromě kol získali také městští policisté alkohol tester s mobilní tiskárnou. Díky tomu tak mají alkohol tester obě motorizované hlídky, což je pro činnost strážníků velmi důležité. Právě strážníci totiž také mohou kontrolovat hladinu alkoholu v dechu. Jednak v případech, kdy podnapilý člověk například řídí auto nebo vykovává činnost, při které by mohl být ohrožen život, zdraví nebo majetek někoho jiného. Také pokud je takový člověk nebezpečný sám sobě nebo jde o mladistvou osobu. Městská policie také spolupracuje se sociálním odborem a OSPODem.

Rekord zaznamenali strážníci ze Čtyřky letos v lednu. „Muž silně opojený alkoholem usnul v trolejbusu a probudit ho bylo značně obtížné. Nakonec se nám to podařilo a za naší notné podpory vůz opustil. Neudržel se však sám na nohou. Namísto cesty na záchytku absolvoval cestu se záchranáři do nemocničního zařízení. Když muži dali strážníci následně dýchnout, nestačili se divit. Při dechové zkoušce vykázal přístroj závratných 5,51 promile, což je život ohrožující hodnota,“ sdělila mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová.

Městský obvod Plzeň 4 se na obnově vybavení strážníků finančně podílí, za jízdní kola a alkohol tester s tiskárnou zaplatil celkem 96 600 korun.

Zdroj: ÚMO Plzeň 4

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *