V Plzni startuje pilotní projekt unikátní sdílené Wi-Fi sítě od UPC

Více než deset tisíc plzeňských uživatelů zapojil do zkušebního testu pilotní provoz sdílené Wi-Fi sítě Wi-Free od UPC. Ten odstartoval v Plzni jako v prvním městě v ČR. Wi-Free jim dovolí připojit mobilní zařízení k sekundární Wi-Fi síti v domácnostech s UPC modemem, což především návštěvám umožní rychlý a snadný přístup k internetu. Služba je zdarma dostupná zákazníkům UPC s vysokorychlostním internetem. Ostatní české domácnosti budou do této sítě připojovány po vyhodnocení pilotního projektu v Plzni postupně v průběhu letošního roku.

 „Jde o  jedinečnou službu, která umožní připojení na Wi-Fi například na návštěvě u přátel nebo v parku na lavičce v dosahu UPC Wi-Free modemů. Vaše mobilní zařízení využije oddělenou Wi-Fi síť. Stačí se jednou přihlásit pod unikátním loginem a heslem a Wi-Free vás automaticky připojí vždy, když bude síť v dosahu,“ popisuje princip sdílené Wi-Fi sítě od UPC ředitel segmentového marketingu Jan Kohout.

Díky spojení vysokorychlostního internetu od UPC a služby Wi-Free vzniká unikátní Wi-Fi síť pro všechny plzeňské zákazníky internetu od UPC. Samozřejmě hodně záleží na vzdálenosti dostupného modemu. Wi-Free je nezávislá a oddělená od domácí Wi-Fi sítě a jejím užíváním nedochází ke snížení šíře vyhrazeného přenosového pásma. Tím, že odpadne nutnost sdílet heslo k domácí Wi-Fi síti, zůstává zachována i její bezpečnost.

Nová oddělená Wi-Fi síť na modemu umožní návštěvám automatické připojení ke spolehlivému a bezplatnému internetu. V pilotním provozu v Plzni umožní přístup k UPC Wi-Free zařízení s označením TC7200 a EPC3925. Postupně budou do provozu uváděny další typy modemů s technologií ED 3.0 Wi-Fi.

„Druhá Wi-Fi síť automaticky umožní zabezpečený a rychlý přístup k internetu o rychlosti až 10 Mbit/s u downloadu a 2 Mbit/s u uploadu. Bezproblémové tak bude klasické surfování, komunikace na sociálních sítích nebo sledování mobilní televize Horizon Go. Na jeden přístupový bod bude možné připojit až pět mobilních zařízení, stejně tak z jednoho zákaznického účtu se lze připojit současně pěti zařízeními,“ doplnil informace media relations manager UPC David Frodl.     (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *