Umění, technologie a medicína. Lékařská fakulta zve veřejnost na přednášku děkana Borise Kreuzberga

Lékařská fakulta v Plzni Univerzity Karlovy srdečně zve veřejnost na přednášku „Umění, technologie a medicína“, kterou připravili děkan Lékařské fakulty v Plzni, prof. MUDr. Boris Kreuzberg, CSc., a proděkan doc. RNDr. Pavel Fiala, CSc. Přednáška se bude konat v úterý 20. 10. 2015 od 18 hodin v Šafránkově pavilonu, alej Svobody 31. Vstup na přednášku je zdarma.

Děkan Lékařské fakulty, prof. Kreuzberg, ve své přednášce představí umění medicínského vnímání ve spojitosti s nejmodernějšími technologiemi používanými v radiodiagnostických metodách. Seznámí posluchače s přístroji, které představují špičkové technologie, unikátní ve střední Evropě. Výstupy metod, které jsou používány v diagnostice a léčbě, jsou nejen vizuálně, ale někdy i akusticky zajímavé, až umělecké.

 

Doc. Fiala je obdařen mimořádným ilustrátorským nadáním, které zúročuje ve svých anatomických kresbách, jimiž doprovází své publikace i přednášky. Ve své přednášce připomene stručnou historii medicínské ilustrace i génie anatomické kresby, jakým byl například Leonardo da Vinci.

 

Cyklem přednášek „Pilsner Medical Talks“, který bude touto přednáškou zahájen, chce fakulta přispět k programu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *