Fakultní nemocnice Plzeň zavádí povinnost nosit respirátory v ambulancích

Vzhledem k současnému výskytu onemocnění covid-19 a zároveň ke zvyšujícímu se počtu hospitalizovaných pacientů zavádí Fakultní nemocnice Plzeň, za účelem ochrany dalších pacientů a ošetřujícího personálu, povinnost v ambulatním prostorách nosit respirátory.

Všichni návštěvníci a pacienti přicházející do ambulantních prostor FN Plzeň jsou od středy 3. srpna 2022 povinni používat ochranu nosu a úst v podobě respirátoru typu FFP2 (FFP3) během celého pobytu ve FN Plzeň. Respirátory je možné zakoupit ve všech lékárnách FN Plzeň.

Vedení nemocnice zároveň upravuje podmínky návštěv na lůžkových odděleních:

1. Při návštěvách všech hospitalizovaných pacientů FN Plzeň žádá o použití respirátoru typu FFP2 a dalších osobních ochranných prostředků dle pokynů ošetřujícího personálu.

2. Návštěva pacienta hospitalizovaného na JIP, pacienta lůžek LDN a klienta Pobytové sociální péče je možná pouze po předchozí domluvě s ošetřujícím personálem, za přítomnosti max. 2 osob, nepřesahující 30 minut délky trvání. Návštěvy na ostatních odděleních a klinikách jsou povoleny ve standardním režimu (všední dny 15:00-17:00; sobota, neděle a svátky 14:00-16:00) nebo dle daného pracoviště.

3. Při návštěvě pacientů na všech odděleních a klinikách FN platí, že návštěvník nesmí být v izolaci kvůli infekci covid-19 ani po vědomém předchozím kontaktu s osobou s průkazem této infekce.

Zdroj: FN Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *