Účast slíbil i sám císař Josef II. Na Kozlu potkáte Jeho Císařskou Milost v doprovodu hraběcí rodiny

Ocitneme se v roce 1789, v době třírohých klobouků, ostrých kordů a fleretů, elegantních šatů a krásných krinolín. Zámek Kozel byl právě dostavěn a v jeho zahradách potkáte i Jeho Císařskou Milost Josefa II. s věrným vojskem, které zdědil po Marii Terezii. Pozval je majitel zámku hrabě Jan Vojtěch Černín, který pořádá ve středu 5. července a ve čtvrtek 6. července zahradní slavnost, na kterou i vás srdečně zve. Přijedou důstojníci a urození páni na koních, tanečnice, šermíři, hudebníci, kejklíř a komedianti na chůdách. 

Letos vás čekají novinky – barokní fanfáry v podání hraběcích trubačů a především mistr hračkář se svými dobovými mechanickými hrami pro děti i dospělé. Program začíná v 10:00, poslední představení v 17:00. Po celý den až do 16:00 je volně přístupný interiér zámku Kozel – prohlídky jsou bez průvodce.

Na zámku postaví své stánky trhovci se svými výrobky a hospodští s dobrým jídlem a pitím Pro děti jsou připraveny hry a soutěže a také dobový kolotoč. Své chlupaté svěřence – leonbergery – předvede oblíbený císařův psář, neboli psovod. Také hraběcí sokolník, mistr svého řemesla, ukáže dravé lovecké ptactvo.

Zdroj: Plzeňští, spolek šermířů a přátel historie z.s.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *