Trolejbus 3Tr3 bude v sobotu mimořádně k vidění v plzeňské Techmanii

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1d/Tr3.jpg/330px-Tr3.jpg

Sobotu plnou výjimečných zážitků připravuje plzeňské Techmania Science Center. Pro své návštěvníky přichystalo oslavu 75. výročí trolejbusové dopravy v Plzni v podobě mimořádných komentovaných prohlídek trolejbusu 3Tr3 a k tomu přidává exhibici špičkových jezdců BMX.

„Trolejbusová doprava v Plzni slaví 9. dubna sedmdesát pět let a náš trolejbus je posledním dochovaným exemplářem z těch vůbec nejstarších, které ve městě jezdily. Běžně je návštěvníkům nepřístupný, ale v sobotu si ho budou moci prohlédnout a k tomu vyslechnout výklad znalce plzeňské trolejbusové historie Vlastimila Lešky,“ říká vedoucí marketingu Techmanie Jan Štěpán. Komentované prohlídky jsou na programu v 10:30, 12:30, 14:30 a 16:30 hodin a z důvodu omezené kapacity trolejbusu je nutné na ně zakoupit časovou vstupenku. Její plná cena je 180 Kč a zahrnuje i vstup do všech expozic Techmanie. Kromě toho připravila Techmania ještě přednášku Pavla Domanického, která prozradí, jak tento památkář zcela náhodou našel zanedbaný a zrezivělý trolejbus v zahrádkářské kolonii a jak se zasadil o jeho záchranu. Přednáška Příběh našeho trolejbusu Škoda 3Tr3 začíná v multifunkčním sále ve 13:30 h a vstup na ni je zdarma v rámci běžného vstupného do expozic.

Nabitý sobotní program toho ale nabídne ještě víc. V prostoru, kde ještě nedávno stála expozice Filmohraní, vyroste dráha pro jezdce BMX v čele s vedoucím profesionálních jezdců Tomášem Řandou. Jejich exhibice je na programu v 11:30, 15:30 a 17:30 hodin a je součástí běžného vstupného do expozic.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *