TOP 09: Koalici jde o posty, ne o program

Klub krajských zastupitelů TOP 09 je přesvědčen, že současné široké koalici nejde o program, ale o rozdělení krajských postů. Proto při dnešním ustavujícím Zastupitelstvu Plzeňského kraje, které následující čtyři roky bude vládnout ČSSD, ODS, Koalice pro Plzeňský kraj a STAN/Patrioti, návrhy koalice na volbu hejtmana, složení Rady a zřízení výborů nepodpořila.

Vládní koalice téměř dvakrát navýšila počet výborů na devět a historicky nejvyšší bude také počet náměstků. Těch bude mít současný hejtman celkem šest. „Jsem přesvědčen, že současné koalici nejde o plnění předvolebních slibů a programu, ale především o tom, jak si rozdělit placené posty. Jak budou rivalové z předvolební kampaně, kteří se vzájemně napadali, ODS a ČSSD, v koalici plnit své odlišné volební sliby? Navíc se zde opakuje scénář z roku 2012 – post hejtmana bude zastávat někdo, kdo volby nevyhrál a vítězná strana odchází do opozice. Současná koalice by si měla uvědomit, že toto rozhodnutí podrývá důvěru voličů v tradiční politické strany a nahrává podivným uskupení jako například hnutí ANO,“ říká krajský zastupitel za TOP 09 Jiří Pospíšil.

„TOP 09 může slíbit, že bude konstruktivní opozicí a rádi povedeme s koalicí věcnou debatu o programu pro Plzeňský kraj. Budeme se snažit dohlížet, aby kraj nakládal s rozpočet hospodárně a vynakládal příspěvky účelně. Především tak, kde to bude pro občany našeho kraje prospěšné. Tedy v klíčových oblastech jako je zdravotnictví, sociální oblast, školství a doprava,“ říká předseda zastupitelského klubu TOP 09 Richard Pikner.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *