Senátor se vzdává mandátu na hejtmanství, jak slíbil. Místo něho bude v krajském zastupitelstvu Šárka Chvalová

 Nový senátor ve volebním obvodě č. 7, kam kromě plzeňského druhého obvodu patří celý okres Plzeň-jih a část Klatovska, Václav Chaloupek se vzdává svého mandátu v Zastupitelstvu Plzeňského kraje. Na jeho místo míří ředitelka Gymnázia Františka Křižíka a základní školy v Plzni Šárka Chvalová.

Na dnešním zasedání Zastupitelstva Plzeňského kraje postoupil Václav Chaloupek své místo zastupitele Šárce Chvalové. Dodržel tak svůj povolební slib, že v případě svého zvolení do Senátu opustí jeden ze svých zastupitelských mandátů. Bude se tak moci naplno věnovat občanům svého volebního obvodu. V Plzni v ulici Barrandova 28 už otevřel svou regionální senátorskou kancelář.  Mandát v Zastupitelstvu města Plzně řádně dokončí do příštích voleb.

Václav Chaloupek z hnutí Občané patrioti porazil letos ve druhém kole senátních voleb Dagmar Terelmešovou z ČSSD, která v horní parlamentní komoře svůj mandát obhajovala. Chaloupek získal 60,71 procenta, tedy 8 966 hlasů. Terelmešovou volilo o tři tisíce lidí méně a má 39,28 procenta hlasů.

V  roce 2014 byl Chaloupek zvolen jako nestraník za hnutí Občané patrioti (OPAT) zastupitelem města Plzně. Na kandidátce původně figuroval na 14. místě, vlivem preferenčních hlasů ale skončil druhý. Ve stejných volbách se rovněž stal zastupitelem Městského obvodu Plzeň 3, když se na kandidátce posunul z původního 25. místa na konečné 2. místo. Letos na podzim se stal i krajským zastupitelem. Kandidoval za subjekt Starostové a Patrioti s podporou Svobodných a Soukromníků. Původně byl na 15. místě, ale vlivem preferenčních hlasů skončil první.

Šárka Chvalová je dlouholetou úspěšnou ředitelkou soukromé základní školy a Gymnázia Františka Křižíka. Z logiky věci bude tak školství jejím hlavním tématem.  „Mgr. Šárku Chvalovou jsem měl tu čest dobře poznat během dlouhé předvolební kampaně a při sestavování našeho podrobného volebního programu. Bude platným členem ZPK a Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost. Vážím si jí pro její vysokou odbornost, zápalu pro věc a pracovitost,“ říká volební lídr, náměstek hejtmana Pavel Čížek.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *