Techmanie v úterý promítá remasterovanou Ikarii XB 1

Projekci prvního a jediného skutečného československého sci-fi filmu Ikarie XB 1 přichystala na úterý 26. července plzeňská Techmanie. Kultovní snímek Jindřicha Poláka promítne ve svém 3D Cinema na den přesně 53 let od jeho premiéry. Diváci se mohou těšit na digitálně zrestaurovanou kopii, která letos v květnu oslovila i publikum filmového festivalu v Cannes.

„Ikarii uvádíme proto, že jsme chtěli mít ve výčtu sci-fi děl našeho cyklu přednášek Sci-fi prázdniny také nějakého českého zástupce a Ikarie jakožto jediný skutečný sci-fi snímek české kinematografie se přímo nabízí. O to více, že se jedná o dílo, které bylo tento rok uvedeno v Cannes a prošlo digitálním remastrováním. Navíc jsou některé myšlenky a postupy ve filmu skutečně unikátní,“ vysvětluje Lukáš Houška ze 3D Planetária, proč se Techmanie rozhodla promítat klasický film, dnes již z kategorie filmů pro pamětníky.

“Z nápadu promítat Ikarii v Techmanii jsem nadšený. Je to film, který předběhl svou dobu. Filmaři na Barrandově tenkrát dokázali doslova z ničeho vytvořit hodnověrnou atmosféru budoucnosti. Důkazem kvalit tohoto snímku je především jeho letošní uvedení v Cannes, což je pro padesát let starý film něco zcela mimořádného,“dodává filmový publicista Jan Kastner.

Promítání začíná v 17 hodin a vstupné je 110 Kč. Vstupenka zahrnuje i volnou prohlídku expozice Vesmír, kde se lidé mohou třeba vyfotit ve skafandru kosmonauta. Od půl páté budou zájemci navíc moci ochutnat i ukázky stravy kosmonautů.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *