Šumavský Špičák se pro lyžaře otevře ve čtvrtek 7. ledna

http://images1.kudyznudy.cz/_t_/Files/KzN/ee/ee086a73-3f45-4247-9882-3a2cdbaece0f_656_449_crop.jpg

Poprvé v letošní zimní sezoně zahájí lyžařský provoz také železnorudský Ski&Bike Špičák. Ve čtvrtek 7. ledna ráno (8,30 hodin) přepraví lanovka pod rozhlednu na vrchol Špičáku první lyžaře a snowboardisty. Lyžovat se bude za ceny vedlejší sezony – tzn. za 490 Kč/den pro dospělého, 325 Kč/den mládež (ročníky 2001 až 2009), rodinný skipas (dva dospělí a neomezený počet vlastních dětí) za 1115 Kč. Další ceny na webu spicak.cz. K dispozici zatím mají nejdelší možnou trať –  téměř 1600 metrů dlouhou sjezdovku v kombinaci hořejší pasáže sjezdovky číslo 3 Slalomové s přejezdem na „dvojku“ U zalomeného, po níž se vrátí k čtyřsedačkové lanovce.

„ Lyžařům nyní nabízíme opravdu kvalitně připravenou trať, v průměru na ní leží mezi 20 – 30 cm již rolbami upraveného přírodního a technického sněhu. Pokud připadne cca dalších 20 centimetrů, jak avizuje předpověď, nebo budeme moci při optimálních mrazech okolo minus 5 ° C technicky zasněžovat, můžeme následně v dohledné době otevřít celý areál. Ale nebudeme to dělat za každou cenu co nejdříve na úkor kvality sjezdovek,“ uvedl k současným podmínkám provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.    

I kvůli tomu zatím na Špičáku o týden posouvají začátek výuky tradičních víkendových kurzů místní lyžařské a snowboardové školy. Ta měla být zahájena tuto sobotu a neděli, ale začne se až 16.1. a 17.1.2016. Přihlášení ale o nic nepřijdou – kurzy se automaticky o týden posouvají do další části sezony.

Hned od čtvrtka 7. ledna je otevřena půjčovna se skiservisem, pravidelná každodenní lyžařská škola s možností využít instruktora i pro individuální výuku a samozřejmě občerstvení.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *