Šumavský Mouřenec zve o prázdninách na prohlídky, ale také na Basikovou nebo Nezmary

V kostele sv. Mořice u Annína na Šumavě se od začátku července naplno rozjelo letošní Mouřenecké léto 2022. Multižánrový cyklus duchovních, kulturních nebo vzdělávacích akcí letos láká na bohoslužby, denní i noční prohlídky, ale také na koncerty Báry Basikové nebo Nezmarů.

Jsme rádi, že po dvou letech pandemie se letos můžeme ve větší míře vrátit k obvyklému letnímu programu. Snad nebude nutné naplánované akce měnit nebo rušit,“ říká Lukáš Milota ze spolku Přátelé Mouřence, který v posledních letech o kostel nad Annínem spolu s německým podpůrným spolkem pečuje a otevírá ho veřejnosti.

Jako každé léto přibydou o prázdninách komentované prohlídky kostela a kostnice. V červenci a srpnu je možné Mouřenec navštívit vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli v 16:30 hodin a v sobotu v 11 hodin. V předem avizovaných termínech budou i prohlídky noční, při svíčkách. Skupiny pět a více osob si můžou také telefonicky (tel. 731692703) domluvit prohlídku i v jiném termínu.

Jako každé léto budou v kostele ze 13. století koncerty různých žánrů. Už na začátku prázdnin zavítal na Mouřenec Žihelský sbor (5.7. v 18 h), u příležitosti zahájení annínské pouti vystoupí v kostele Bára Basiková s klavírním doprovodem (22.7. v 19:30) a v závěru měsíce si můžou posluchači užít koncert skupiny Nezmaři (28.7. ve 20 h). V srpnu pak pozve Mouřenec na varhanní koncert Jany Havlíčkové (7.8. v 15:30), přednášku historika umění Jana Royta o středověkých freskách s varhanním a houslovým doprovodem (20.8. v 18 h) nebo koncert spirituálů a jiných písní v podání klatovské kapely Elias (26.8. ve 20 h).

Jeden z mouřeneckých prázdninových večerů bude tak trochu odlišný. Hostem našich pořadů byl každý rok šumavský pamětník, učitel, sportovec a dokumentarista Emil Kintzl. Letos v březnu zemřel, a tak na něj budeme na Mouřenci s jeho blízkými a přáteli a známými vzpomínat. A to v neděli 24. července od 18 hodin, kdy písničkář Miroslav Paleček přednese písně Jaroslava Ježka. Na svého kamaráda a kolegu z projektu Zmizelá Šumava vzpomene také Jan Fischer,“ zve na komponovaný večer Lukáš Milota. Emila Kintzla připomene na skále u mostu v Anníně také nová pamětní deska, a to u křížku, který před 3 lety obnovil. Odhalená bude ke konci července.

Už několikátý rok je kostel na Mouřenci jedním z cílů Prázdninové štafety, která láká na zajímavá místa v Plzeňském kraji.

Podrobnosti k programu na Mouřenci a aktuální informace ke kostelu a plánovaným akcím najdou zájemci na: www.pratelemourence.cz nebo na www.facebook.com/mourenec. Dotazy je možné směřovat také na telefonní čísla: 731692703 nebo 607118846.

Zdroj: Přátelé Mouřence

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *