V  Měšťanské besedě se ode dneška nezpívá. Ruší se koncert Jaromíra Novavici i další, ostatní hledají jiné termíny

Na základě Usnesení Vlády ČR se od 5. října 2020 nemohou konat veřejné akce, na kterých se převážně zpívá. V  Měšťanské besedě se tak neuskuteční některá vystoupení, která jsou na programu ode dneška do 18. října 2020, například koncerty Roberta Křesťana & Druhé trávy, Jaromíra Nohavici, Roháčů z  Lokte a Epydemye nebo představení Zpívám, tedy jsem a Dubnička Lahoda Revival Kabaret. Pro většinu z  nich plánuje Měšťanská beseda náhradní termíny, některé však musejí být úplně zrušeny.

Vzhledem k  aktuálním vládním opatřením proti šíření epidemie koronaviru dochází k  dalším změnám v  programu Měšťanské besedy. „Snažíme se ve spolupráci s  umělci najít náhradní termíny, na které bychom mohli akce se zpěvem přesunout,“ řekla Hana Rendlová sestavující kulturní program Měšťanské besedy v  Plzni. „V tuto chvíli už máme nový termín pro koncert skupiny Epydemye, který se uskuteční 3. prosince. Vystoupení Roháčů z  Lokte je nově naplánované na 14. ledna,“ doplnila.

Hledá se náhradní termín pro koncert Roberta Křesťana & Druhé trávy, kteří mají mimořádně hrát spolu s  Michalem Pavlíčkem, a chystá se také přesun hudebního večera Zpívám, tedy jsem s  Jiřím Untermüllerem a operetními melodiemi v  podání členů souboru Divadla J. K  Tyla.

Kvůli opakovaným změnám a současné nepředvídatelné situaci se Jaromír Nohavica po dohodě s  pořadateli rozhodl odložit své tři chystané plzeňské koncerty na lepší dobu. Jeho vystoupení plánovaná na 13. a 14. října 2020 jsou nyní zrušena bez náhradního termínu. „Jarek Nohavica našim prostřednictvím svým fanouškům vzkazuje, že se na ně velice těší a přijede pro ně do Plzně zazpívat, jakmile to bude možné,“ řekl Ivan Jáchim, jednatel společnosti Měšťanská beseda Plzeň s.r.o. Úplně zrušeno bylo také představení Dubnička Lahoda Revival Kabaret a 15. jubilejní koncert ke Světovému dni zraku, pořádaný Lions Clubem Plzeň Bohemia.

I za daných opatření se mohou uskutečnit hudební akce, které jsou převážně instrumentální. Koncert filmové hudby Pražského filmového orchestru se uskuteční v  plánovaném termínu bez vystoupení pěveckého sboru a koncertovat bude také Plzeňská filharmonie.

Konat se po dobu platnosti Usnesení Vlády ČR ze dne 30. 9. 2020 nemohou ani maturitní plesy. Měšťanská beseda momentálně jedná s  pořadateli o jejich přesunu.

Všechny informace týkající se změn termínů, případně rušení akcí, jsou pravidelně aktualizovány na http://www.mestanskabeseda.cz/.

Zdroj: Měšťanská beseda Plzeň

Ilustrační foto: Druhá tráva

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *