Šumavský Mouřenec bude už podesáté sametový. Zazní písně Spiritual kvintetu i Modlitba pro Martu

Také v letošním roce si šumavský kostel na Mouřenci u Annína připomene události z roku 1989. Ve středu 17. listopadu 2021 od 16 hodin zve už na desátý Sametový Mouřenec. Při něm tentokrát zazní písně Spiritual kvintetu a další skladby v podání plzeňské skupiny JenTet. Zpěvačka Karolína Sedláková přednese píseň Modlitba pro Martu.

„Už podesáté chceme připomenout události z listopadu 1989, které přinesly společenskou změnu a i díky kterým se mohli později vrátit bývalí obyvatelé Šumavy, kteří nechali za své peníze zdevastovaný Mouřenec opravit a tím tento krásný kostel zachránili pro nás a pro další generace,“ vysvětluje Lukáš Milota z pořádajícího spolku Přátelé Mouřence, který o tento šumavský chrám už skoro deset let pečuje.

Sváteční program začne na Mouřenci ve středu už dopoledne. Od 11 do 15 hodin bude kostel otevřený ke komentovaným prohlídkám. Ty budou začínat v 11, 12, 13 a 14 hodin. V 16 hodin pak na ně naváže zmíněný koncert, který přesně v 17 hodin a 11 minut vyvrcholí vyzváněním mouřeneckých zvonů.

Zdroj: Přátelé Mouřence

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *