Strojvedoucí v Německu šest dní stávkují. Nepojedou ani některé přeshraniční vlaky z Česka

V Německu dojde k další stávce na železnici. Odborový svaz strojvedoucích GDL u dopravce Deutsche Bahn AG vyhlásil doposud nejdelší stávku, která začne ve středu 24. ledna ve 2:00 hod. a skončí v pondělí 29. ledna v 18:00 hod. Stávka naruší provoz některých spojů mířících z České republiky do Německa a opačně. Omezení se dotkne zejména vlaků linky Praha – Berlin / Hamburg /Kiel / Flensburg a regionálních spěšných vlaků Cheb – Marktredwitz. V noci před stávkou (23./24. ledna) také již nepojedou noční vlaky do a z Německa.

V době stávky je podle Českých drah třeba počítat s významně omezeným železničním provozem na většině území Německa. Cestující, kteří kvůli stávce své jízdenky nevyužijí, je mohou buď vrátit a jízdné dostanou zpět v plné výši nebo mohou jízdní doklad použít až do 5. února. U jízdenek je zrušena vazba na konkrétní vlak.

Opatření v dálkové dopravě

V důsledku stávky na německé železnici budeme muset přistoupit k úpravě trasy dálkových vlaků EC Berliner, které mezi středou a nedělí jedou pouze v úseku Praha – Drážďany a nepokračují do svých cílových destinací, jako je Berlín, Hamburk, Kiel nebo Flensburg. Poslední den stávky, v pondělí 29. ledna, jede pak z důvodu plánované výluky většina spojů pouze do stanice Děčín hl. n., vlaky EC 176, 174, 378, 171, 379, 175 a 177 jsou v úseku Ústí nad Labem hl.n. – Dresden Hbf. a zpět nahrazeny autobusy.

Dálkové vlaky Hungaria jedou ve středu až pátek také pouze do Drážďan, o víkendu 27. – 28. ledna a v pondělí 29. ledna je pak jejich cílovou destinací z důvodu plánované výluky stanice Děčín hl. n. V pondělí 29. ledna je možné v úseku Ústí nad Labem hl.n. – Dresden Hbf. využít náhradní autobusovou dopravu.

Noční vlaky budou stávkou postiženy už v průběhu noci z 23. na 24. ledna. Spoj nightjet (Graz – Berlin) je v době stávky zrušen a vlak Canopus (Praha – Zürich) jede pouze na českém území, tedy v úseku Praha – Děčín. Nepojedou také přímé vozy Budapest – Břeclav – Berlin ve vlacích EN 476 (Budapest – Břeclav) + NJ 456 Břeclav – Berlin. Noční vlaky se na koleje vrátí bez omezení znovu v noci z 29. na 30. ledna.

Všechny vlaky jsou vedeny náhradními soupravami s nižší kapacitou a ve vlacích nejsou řazeny restaurační vozy, případně není zajištěna přeprava jízdních kol.

Co se týká vlaků EC Bavorský expres mířících do Mnichova, aktuálně České dráhy ve spolupráci s dopravcem die Länderbahn prověřují možnost zajištění jízdy vlaků Praha – München. “O dalším vývoji na této trati budeme informovat,” slibuje dopravce.

Opatření v regionální dopravě

V období stávky nepojedou spěšné spoje mezi Chebem a bavorským Marktredwitz. Vlaky linky Marktredwitz – Cheb – Aš – Hof a zpět pojedou ve dnech stávky bez omezení. Stejně tak by měla v běžném režimu fungovat přeshraniční linka U28 Děčín – Bad Schandau – Sebnitz – Rumburk

Informace o provozu na lince Cheb – Martredwitz najdete zde: Omezení provozu – mimořádnost | České dráhy (cd.cz)

Zdroj: ČD

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *