Strážníci rozdávali pokuty na nádraží. Za kouření. A zasáhnout museli i “státní” policisté

Strážníci ze stanice Územně strážní služby rozdávali při včerejších kontrolách vlakového nádraží  v Plzni pokuty kuřákům. V  místech, kde je zákonem kouření zakázáno, přistihli tři hříšníky.

“Strážníci jako obvykle kontrolovali na nádraží veřejný pořádek, přitom si všimli nejprve mladé dívky, která na nástupišti pokuřovala cigaretu. Proto ji vyzvali, aby se jim legitimovala. Svoji totožnost jim sdělila ale jen ústně, protože u sebe žádné doklady neměla. Ke zjištění identity byla poté předvedena na policejní oddělení, kde policista potvrdil, že se jedná o jednadvacetiletou dívku z  Plzně,” informuje mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová. Za svůj prohřešek si dívka vysloužila od strážníků pokutu.

Stejný proces se opakoval za víc než hodinu. “Strážníci předvedli ke zjištění totožnosti na Policii ČR dalšího přistiženého – sedmatřicetileého Plzeňana. Jako žena před ním, i on odcházel po ověření identity z  policejního oddělení s  uloženou pokutou za své provinění, tedy kouření v  místě, kde je to zakázáno,” popisuje Pužmanová.

V  podvečer si svoji „cigaretku“ zase neodpustil na hale nádraží šestadvacetiletý mladík původem ze Slovenska. I on obdržel za spáchaný přestupek pokutu. Ještě než mu ji strážníci vypsali, absolvoval s  hlídkou cestu na policejní oddělení, kde byla prověřena policistou jeho totožnost kvůli chybějícím dokladům.

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *