Stepaře z plzeňského Step by Step studia čeká v pátek soutěžní vystoupení na mistrovství světa v Německu

Členové studia Step by Step Kamily Borovské odjíždí zítra do města Riesa na Mistrovství světa ve stepu (IDO World Tap Dance Championships). Do světového finále se probojovala osmnáctičlenná formace Adults II (nad 30 let), ve které vystupuje šestnáct žen a dva muži. V kategorii sólo dospělých bude soutěžit teprve šestnáctiletý Matěj Borovský. Plzeňští stepaři se kvalifikovali díky úspěchům na květnovém Mistrovství ČR ve stepu a červnovém Mistrovství Evropy. Mistrovství světa v Riese se koná od 27. 11. do 1. 12. 2018 a na Plzeňany tu čekají nejen soupeři z Evropy, ale také z USA, Mexika, Japonska, Kanady a dalších zemí.

Step by Step studio založila Kamila Borovská v Plzni v roce 2010. V současné době ho v prostorách DEPO2015 navštěvuje 190 členů od 5 do 70 let. Na mistrovství světa se ti nejlepší chystají už potřetí. „Letos jedeme v nejpočetnější sestavě, v loňských letech se kvalifikovaly menší skupinky – mám proto radost, že atmosféru nejvyšší světové soutěže zažije celá formace osmnácti dospělých stepařů. Ti jsou letos velmi úspěšní, se skladbou Like You získali zlato na mistrovství Evropy a věřím, že obstojí i na mistrovství světa,“ říká Kamila Borovská, která je i autorkou choreografie této skladby.

Sólová soutěž čeká syna Kamily Borovské Matěje, kterého trénuje vynikající stepař Igor Bezdieniezhnykh. Matěj Borovský už má s mistrovstvím světa zkušenosti, v minulém roce se v juniorské kategorii umístil na 10. místě. Letos se v kvalifikaci dokázal prosadit i mezi výrazně zkušenějšími soupeři. „Matějovi je šestnáct let a to znamená, že bude poprvé soutěžit v kategorii dospělých, kde proti němu nastoupí světová stepařská elita,“ dodává Kamila Borovská.

Plzeňští diváci mohou Step by Step studio vidět na tradičním vystoupení v Divadle Alfa 8. 2. 2018 od 17 nebo od 19:30. Vstupenky v ceně 120 Kč jsou k dostání v pokladně Divadla Alfa, na Rokycanské třídě v Plzni. (tz)

Foto Step by Step

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *