Spolek k světu zahajuje druhý ročník festivalu Náplavka k světu

Spolek k světu zahájí 15. května druhý ročník festivalu Náplavka k světu. Cílem festivalu je představit náplavku jako přirozenou součást města a městského životního stylu. Chce oslovit všechny věkové kategorie obyvatel Plzně. Prostřednictvím bohatého kulturního programu opět představí náplavku jako zónu pro relaxaci a trávení volného času. Festival je součástí programu Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015, organizátory spojuje snaha proměňovat veřejný prostor města podle přání mnoha jeho obyvatel. 

„Vnímáme náplavku jako místo neformálního setkávání. Chceme kultivovat nevyužívaný veřejný prostor u řeky a naučit lidi na náplavku chodit. Inspirovali jsme se v jiných českých i evropských městech, kde jsou náplavky živou zónou a centrem kulturního života,“ říká koordinátorka projektu Bára Procházková.

Jedná se o druhý ročník projektu Náplavka k světu. Loni měl podobu třítýdenního kulturního festivalu, který sklidil pozitivní ohlasy. „Reakce obyvatel Plzně nás povzbudily. Proto jsme se rozhodli letos pokračovat a pojmout projekt ambiciózněji,“ říká zakladatel organizace k světu. Jakub Mareš. „Náplavka bude letos lepší a delší. Nové schody zajistí pohodlnější přístup k řece. Oproti loňskému roku přibude bistro a molo, k dispozici bude více míst k sezení a nabídneme rozmanitý kulturní program,“ dodává Jakub Mareš. Chybět nebudou ani tradiční součásti náplavky jako je molo a půjčovna lodiček, chodník pro pohodlný pohyb po náplavce a speciálně vytvořená lehátka studenty Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara (FDULS) v Plzni.    (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *