Soutěž S.PELLEGRINO YOUNG CHEF 2016 zná své regionální semifinalisty

Kuchaři z celého světa měli šanci přihlásit se do soutěže o nejlepšího mladého kuchaře. A v současné době jsou již známí semifinalisté soutěže, mezi které patří deset nejlepších kuchařů z dvaceti regionů z celého světa.

V první fázi soutěže kuchaři soutěžili se svým receptem, který společně s přihláškou zaslali do soutěže. Odborná porota, která se skládala z kuchařů mezinárodního vzdělávacího kulinářského centra ALMA, pak vybrala vítězné recepty. Klíčové pro porotu byly přísady, dovednosti, genialita, krása i poselství receptu, na jejichž základě pak vybrala deset semifinalistů z každého regionu.

 

V další fázi budou soutěžící soupeřit před nezávislou kuchařskou porotou v rámci svého regionu. Z každého regionu pak jednotlivé poroty vyberou svého vítěze a do grand finále tak postoupí pouze dvacet nejlepších kuchařů z celého světa – ze všech regionů.

Kromě semifinalistů zná nyní soutěž také porotce velkého finále, které proběhne v říjnu v Miláně. Jsou jimi nejznámější kuchaři světa: David Higgs, Carlo Cracco, GagganAnand, Elena Arzak, MauroColagreco, WylieDufresne a Roberta Sudbrack.

Průběh soutěže můžete sledovat na www.finedininglovers.com, kde budou pravidelně zveřejňovány také soutěžní i vítězné recepty účinkujících kuchařů. Aktuální informace najdete také pod hashtagem#SPYoungChef.

V loňském ročníku se do semifinále probojoval také Čech Patrik Bečvář, který odstartoval kariéru jako kuchař ve francouzské restauraci v Obecním domě, pokračoval v pozici šéfkuchaře v restauraci Zlatá Praha v hotelu InterContinental, je členem Národního týmu kuchařů a cukrářů ČR a nyní je v jeho rukou vyhlášená restaurace Selský Dvůr, která hostila i hokejovou reprezentaci. Patrik Bečvář vařil také americkým prezidentům i hostům Michelinské restaurace.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *