Solní ulice v centru Plzně má novou podobu. Hotové jsou už i chodníky

Město Plzeň opravilo tramvajovou trať, chodníky i vozovku v  Solní ulici v  centru Plzně. Rekonstrukce byla nezbytná z  důvodu špatného stavu tramvajového tělesa. Opravy si vyžádaly rozsáhlou výluku tramvají na lince 1 i 2, a to v období od začátku července do poloviny září. Následně zhotovitel dokončil vozovku a chodníky. Správa veřejného statku města Plzně převzala od zhotovitele dokončenou Solní ulici v  pátek 30. října 2020.

„V Solní ulici jsme zrekonstruovali tramvajovou trať a zároveň byly vyměněny také inženýrské sítě, tedy vodovod, kanalizace a plynovod. V  polovině září jsme pustili do Solní tramvaje. Poté do konce října zhotovitel předláždil vozovku i chodníky. Celkové náklady na opravu Solní činí 41,7 milionu korun,“ popsal rekonstrukci náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Plzeň zrekonstruovala tramvajovou trať v  celé délce Solní ulice, od křižovatky s  náměstím Republiky po křižovatku Solní x sady Pětatřicátníků. V konstrukci tramvajové trati město nově použilo místo velkoplošných panelů pevnou jízdní dráhu s pružným upevněním na plastových podkladnicích. „Namísto svršku z betonových panelů je dlážděný kryt kolejí, čímž dochází k vizuálnímu sjednocení povrchů tramvajové trati a vozovky. Pro zhotovení hmatných prvků pro nevidomé a slabozraké město použilo přírodní žulovou dlažbu,“ doplnila technická náměstkyně Andrea Fojtíková ze Správy veřejného statku města Plzně, která rekonstrukci zajišťovala.

Zdroj: www.plzen.eu

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *