Sociální služby v Plzeňském kraji dostanou vyšší dotaci. Na zvýšení platů zatím ale hejtmanství nemá

Zastupitelé Plzeňského kraje dnes na svém zasedání schválili rozdělení 947 mil. Kč na sociální služby pro letošní rok. Ve srovnání s rokem 2020 došlo k navýšení částky pro žadatele o dotace v sociálních službách o 90 mil. Kč.

Pro rok 2021 podalo žádost o dotaci na sociální služby celkem 105 organizací pro poskytování 236 sociálních služeb. „V letošním roce rozdělíme mezi žadatele o dotaci na poskytování sociálních služeb o zhruba 90 milionů korun více než v loňském roce, což je velmi dobrá zpráva v kontextu s tím, že v sociálních službách současně dochází k navýšení mezd o 10 % pro pracovníky přímé obslužné péče. O tomto navýšení, které poskytovatelé musí zaměstnancům sociálních služeb vyplatit, jednáme s ministerstvem a paní ministryně Maláčová přislíbila dorovnání navýšených mezd během roku,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast sociálních služeb Rudolf Špoták.

Plzeňský kraj potřebuje na pokrytí mezd, platů a odměn pracovníků v sociálních službách celkem 1 mld. 13 mil. Kč. Dotace MPSV v současné době činí 979 mil. Kč, přičemž z této částky je 32 mil. Kč alokováno na reformu psychiatrické péče. Pro sociální služby zbývá částka 947 mil. Kč.

Zdroj: Plzeňský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *