Běžel se první ročník Tolarovy pětky. Na počest aktivního stříbrského sportovce

Úplně nový běžecký závod pod názvem Tolarova pětka se konal ve čtvrtek večer ve Stříbře. Pětikilometrová trasa zahrnuje tři okruhy od ledního stadiónu k betonové lávce v parku, zpět přes Svatováclavskou lávku, parkem pod garáže a zpět ke stadionu.

Název se nese podle organizátora Vladimíra Tolara, který je jedním z nejstarších sportovců ve městě s úctyhodnou jednaosmdesátkou na krku. “Je to taková moje oblíbená trasa a běžím ji podle toho, jak se zrovna cítím, jedno kolečko, dvě, prostě, jak to jde. A tak jsem si říkal, že by se to mohlo líbit i druhým, tři okruhy dávají kulatých pět kilometrů, a  to už je přece dobrá délka. Jsem rád, že na první ročník přišlo tolik účastníků,” usmívá se Vladimír Tolar.

Zaběhat i přišla i Marta Juklová. “Nádherné počasí, nádherná trasa, já jsem si to užila,” byla spokojená běžkyně. Z Plzně jezdí pravidelně do Stříbra běhat také Štefan Labanc. “Za SV Stříbro běhám už více než deset let. Já mám prostě tu partu tady rád. Všichni jsou tu na pohodu, nikdo tu nikomu nic nezávidí, je to prostě parta přátel, co ráda běhá. Vždycky se sem těším, všechny běžecké trasy znám a ta nová je také fajn,” uvedl Labanc.
Nový závod je zařazen do celoroční soutěže Běžec Tachovska.
Martina Sihelská, foto autorka

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *