Slatěmi a pláněmi Šumavy a Bavorského lesa. Turisté se dočkají nové cyklostezky a stezky pro pěší Jezerní Slať – Kvilda – Bučina – Finsterau

V  těchto dnech byl dokončen přeshraniční projekt Slatěmi a Pláněmi Šumavy a Bavorského lesa. V  rámci projektu byla dobudována a opravena cyklostezka a naučná pěší stezka propojující Kvildsko s  oblastí Mauth – Finsterau.

„Projekt Slatěmi a pláněmi Šumavy a Bavorského lesa je iniciativou Obce Kvilda a Obce Mauth – Finsterau. Náklady na projekt dosáhly 10  330  000 Kč na české straně a naši bavorští partnéři přispěli částkou cca. 60  000 €,“sděluje úvodem Václav Vostradovský, starosta obce Kvilda.

Stezka je v  terénu doplněna informačními tabulemi, odpočinkovými místy a QR kódy s  popisem území, přírodních fenoménů a společné česko – bavorské historie a tento jednotný informační systém bude navázán na webový portál „Turistický informační systém Šumavy a Bavorského lesa“. Turisté se dočkají i nového zázemí v podobě 4 odpočinkových a informačních bodů.

Nově vybudovaná část cyklostezky a naučné pěší stezky v  úseku Jezerní slať – Kvilda bude oficiálně předána turistům v  průběhu letní sezóny 2019. Nový úsek stezky je v lokalitě Jezerní slať napojený na místní komunikaci č. II/169 Rejštejn – Horská Kvilda – Kvilda a na cyklotrasu č. 331 Sušice – Bučina. Stezka vede atraktivním přírodním územím šumavských slatí směrem do obce Kvilda. V  obci Kvilda je napojena zpět na stávající cyklotrasu č. 331 (zároveň i modrá turistická značka) a pokračuje jako cyklotrasa a pěší stezka na Bučinu a do Finsterau. Na bavorské straně byl opraven a nově popsán úsek Bučina – Finsterau. Vznikla tak tematická přeshraniční naučná trasa Jezerní slať – Finsterau. Nová přeshraniční stezka zpřístupní atraktivní území šumavských slatí a přiblíží jejich přírodní zajímavosti i historii. (tz)

Ilustrační foto

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *