Ski&Bike Špičák je připraven zahájit provoz už v pátek. Podrobnosti včas zveřejní

Největší lyžařský areál v Plzeňském kraji Ski&Bike Špičák je připraven zahájit provoz hned od pátku 18. prosince, od kdy to umožňuje čerstvé vládní rozhodnutí. K dispozici bude hlavní liniová sjezdovka v podobě horního úseku trojky Slalomové s dojezdem přes dvojku U zalomeného. Leží na ní cca 50 cm převážně technického sněhu promíchaného s menším množstvím přírodního, kterého tady zatím ale moc nenapadlo.

„Již jsme začali přímo v terénu připravovat také opatření, abychom vyhověli vládou stanoveným podmínkám provozu lyžařských areálů. Tzn. především organizaci a rozestupy před nástupem na lanovku a vleky, zajištění dostatečné dezinfekce pro návštěvníky, ale i detaily provozu půjčovny (bude se vstupovat jednotlivě) a lyžařské školy (jedna skupina maximálně 5 dětí a 1 instruktor = 6 lidí),“ uvedl ředitel střediska Vladimír Kasík.  Lyžaři musí mít ochranu úst a nosu i např. při jízdě lanovkou (rouška nebo nákrčník).

Podrobnější a konkrétnější detaily těchto opatření vázaných přímo na jednotlivá místa v areálu zveřejní Ski&Bike Špičák v dalších dnech jak na webu, sociálních sítích, tak prostřednictvím médií. „Chceme, aby se s nimi lidé seznámili, pokud možno dopředu, a lépe se orientovali, s čím mají od příjezdu na parkoviště, nástupu na lanovku/vleky až po skončení lyžování, počítat,“ dodal k zajištění pravidel zdravotní bezpečnosti Kasík.

Jednodenní návštěvníci tvoří ve Ski&Bike Špičák historicky podstatnou část lyžařské klientely, když jich je cca více než třetina z celkového počtu lyžařů. „Jak z krajské metropole Plzně, blízkých Klatov či dalších větších měst Plzeňského kraje, ale i z Prahy, středních Čech a jihočeských sídel k nám na jednodenní lyžování míří opravdu početně velká skupina,“ říká ke statistice vycházející z prodeje jednodenních skipasů v uplynulých zimních sezonách V.Kasík.

I proto jsou na šumavském Špičáku rádi, že mohou, byť zatím v omezeném režimu bez otevřených restaurací (s výjimkou výdejových okének), s vyloučením vlastních ubytovacích kapacit nebo doprovodných akcí, tuto sezonu vůbec zahájit. „Pro nás je opravdu stěžejní spuštění provozu alespoň pro lyžaře a snowboardisty v těchto dnech. Vygenerování prvních tržeb nám umožní, abychom si alespoň částečně pokryli provozní náklady. Vždyť jen zasněžení a úpravy první sjezdovky nás přišly na více než půlmilionu korun a předchozí přípravy na zimní sezonu na další tři miliony,“ upřesňuje Kasík.

Jiná početná skupina lyžařů, které by mohl vyhovovat i prozatím povolený režim provozu horských středisek v ČR, se pak rekrutuje z privátního ubytování v Železné Rudě a okolí. Na Železnorudsku je mimo hotelů a turistických/horských chat také velké množství privátních apartmánů a chalup. Řada lidí bude proto velmi pravděpodobně trávit období mezi Vánocemi a Novým rokem právě na nich a na Špičáku doufají, že využijí možnost zalyžovat si tu. Zvlášť pokud nebude možné vyjet na blízký, ale přeshraniční Velký Javor v Německu. „Nikdo logicky netušíme, co letošní sezona s návštěvností může udělat, ale jsme rádi, že na rozdíl od řady jiných, můžeme alespoň takto fungovat,“ uzavřel Kasík.

Zdroj: Ski&Bike Špičák    

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *