Sezónních nabídek a brigád letos přibylo – nejvíce ve výrobě

Rekordní pokles nezaměstnanosti s sebou nese nárůst nabídky sezónních prací, tedy i brigádnických míst. V současné době vrcholí aktivita firem, které shánějí pracovníky nejen na obsluhu venkovních stánků nebo prodej zmrzliny, ale také do výroby, logistiky nebo na místa řidičů. Nabídka sezónní práce podle údajů pracovního portálu Profesia.cz oproti loňskému roku opět vzrostla, a to v řádu procent, pracovní portály specializované na brigády hlásí dokonce zvýšení počtu nabídek o 20 % a více.

„Na našich stránkách klasické krátkodobé brigády nenajdete, nabízíme ale široké spektrum nabídek práce na dohodu,“ říká Zuzana Lincová, ředitelka Profesia.cz. „Práci v letním období hledají nejčastěji studenti a čerství absolventi, nabídka míst na našem portálu je ale také šance pro dlouhodobě nezaměstnané, v poslední době evidujeme i zvýšený zájem lidí v důchodovém věku.“

Pokud se na sezónní nabídky podíváme z hlediska oborů, na Profesia.cz vede obchod, výroba a pomocné práce s podílem kolem 20 % na celkovém počtu nabídek. Největší posun nastal ve výrobě, kde v loňském roce vzrostl počet nabídek o 150 % oproti roku předcházejícímu a v letošním roce nárůst pokračuje. Velká poptávka po pracovnících „na dohodu“ je také ve stavebnictví, gastronomických a hotelových provozech.

Za sezónní práce si lidé v letošním roce vydělají opět o něco více než v předcházejícím roce. V nabídce Profesia.cz jsme největší nárůst platů zaznamenali u výrobců a distributorů energií, v cestovním ruchu a ostatních službách. Z pohledu regionů si nejvíce vydělají sezónní pracovníci v Praze, Středočeském a v Jihomoravském kraji; v průměru nejméně peněz nabízejí zaměstnavatelé v kraji Karlovarském.

Na Profesia.cz poptávají zaměstnance především české firmy, ale je možné zde najít i práci v zahraničí – nejčastějšími cílovými zeměmi jsou Velká Británie, Německo, Holandsko, Rakousko a Itálie. Jedná se o klasické sezónní práce v zemědělství nebo gastronomických službách, stoupá ale také počet nabídek v logistice, dopravě nebo službách obecně; zájem je i o vyučené řemeslníky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *