Santini, drátkování, Japonsko… Kam za kulturou a zábavou – na TACHOVSKU

Budou vyprávět o perlách Santiniho
Stříbro – Stříbrská radnice zve na výstavu, poznáte slavná díla stavitele a architekta Jana Blažeje Santiniho-Aichela. Jeho slavná díla najdete na mnoha místech Plzeňského kraje, například v Kladrubech, ale také v Ostrově a řadě dalších míst. Ve vestibulu stříbrské radnice je k vidění výstava o jeho významných dílech, ale zároveň se připravuje komentovaná prohlídka. Ta je naplánována na středu 15. listopadu od 16 hodin.

Drátkování
Kladruby – Výstava Umění z drátků je k vidění v kladrubském muzeu. Na osm desítek výtvorů z různých drátků několika průměrů zapůjčil do výstavy Ladislav Lokajíček z Lestkova na Tachovsku. Výstava zůstane v muzeu až do 28. prosince letošního roku.

Japonsko ve fotografii
Černošín – Výstava fotografií z Japonska, ale také kimono, klobouk či slunečník, to vše můžete vidět v černošínském muzeu už jen tento týden, tedy do 15. listopadu, k první adventu ji pak nahradí Vánoční výstava miniatur. muzeum je otevřené úterý, středy, pátky a soboty od 10 do 16 hodin.

Marcel Marek vystavuje v Kladrubech
Kladruby – Co má společného Burma Jones, Mercy Street, Mr.Elastik Orchestra a Děda Mládek Illegal Band? Jde o společného jmenovatele, vlastně muzikanta, zpěváka, ale také učitele Marcela Mersi Marka. Ten se při muzikantské pauze ještě zdokonalil v další profesi, začal tvořit digitální technikou obrazy. Několik jich nyní můžete vidět v kladrubském muzeu. Obrazy nesou příběhy a svému tvůrci také relaxační hodiny. Zajímavou výstavu můžete vidět v kladrubském muzeu až do 28. prosince.

Budou zdobit pečivo
Stříbro – V Domě dětí a mládeže ve Stříbře se chystá zdobení medového pečiva. Tento kurs každoročně připravuje Základní organizace Českého svazu včelařů. Upečené perníčky můžete jít zdobit v sobotu 25. listopadu od 9 hodin ve stříbrském DDM.
Lampionový průvod v Černošíně
Černošín – Město Černošín zve na lampionový průvod, který vyjde ve čtvrtek 16. listopadu v 17 hodin od Infoparku za motorestem. Pro děti pak čeká divadelní představení. (sih)
Ilustrační foto klášter Kladruby

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *