S Ivano-Frankivskou oblastí chce kraj spolupracovat stejně jako se Západem

Zastupitelstvo Plzeňského kraje bude za necelé dva týdny projednávat Deklaraci o spolupráci mezi Ivano-Frankivskou oblastí a Plzeňským krajem. Ke schválení ji už včera doporučili krajští radní, zájem na navázání vzájemných vztahů a uzavření partnerské spolupráce vyjádřily obě strany už 21. 4. 2022 prostřednictvím videohovoru.

„Uzavření partnerství má nejen symbolický význam v podpoře Ukrajiny v jejím boji za svobodu a nezávislost. Naším cílem a záměrem je po skončení válečného konfliktu provozovat běžnou, plnohodnotnou a oboustranně prospěšnou spolupráci mezi regiony. Stejně jako s regiony směrem na západ, Horní Falcí, Dolním Bavorskem a dalšími, bude založena na spolupráci v různých oblastech veřejné správy,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták s tím, že uzavření Deklarace o spolupráci nezakládá žádné finanční nároky.

Formy spolupráce budou konkrétně zaměřené na následující oblasti: průmysl, zemědělství, doprava a obchod; věda, technologie a vzdělávání; zdravotní péče a sociální sféra; místní samospráva; kultura a umění; rozvoj cestovního ruchu a sportu; ochrana životního prostředí a racionální využívání přírodních zdrojů. Strany se také zaměří na výměnu informací a zkušeností fondů EU a na podporu společných projektů. Počítá se i s podporou spolupráce s orgány místní samosprávy obou regionů, navazování vztahů mezi podniky, obchodními komorami, vědeckými institucemi a zdravotnickými a sociálními zařízeními. Deklarace bude uzavřena na dobu neurčitou.

V průběhu uplynulých týdnů se uskutečnily již dvě návštěvy představitelů Plzeňského kraje v Ivano-Frankivské oblasti, a to 28. – 30. dubna a 24. – 26. července, vždy s důrazem na poskytnutí humanitární pomoci. Týkaly se dovozu zdravotnického materiálu a léků, elektrocentrál, karimatek atd. Při druhé návštěvě byla nemocnici v Lysetsku předána do užívání sanitka původně používaná v Domažlické nemocnici.

Zdroj: Plzeňský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *