Rybářské drama v jihočeských Hostech. O vítězi rozhodovaly gramy

Nečekaně „dramatický“ průběh měl sobotní dětský rybářský závod v Hostech na Českobudějovicku, který pro malé příznivce Petrova cechu uspořádala obec. Svatý Petr se totiž k lovcům otočil zády. Bylo vedro a ryby nebraly. O vítězi tak rozhodovaly pouhé gramy malých perlínů ostrobřichých, kteří jako jediní občas uvízli na udicích.

Nezvyklý průběh závodu a neúspěšný lov však náladu rybářům ani přihlížejícím nezkazil. „To se nám ještě nestalo. V rybníku jsou kapři okolo tří, čtyř kilogramů, ale dnes se jim asi nechce z vody. Nevadí. Nejde o úlovky, ale spíš o dobrou náladu a tu nechybí,“ konstatoval starosta Hostů František Matějka.

První návnady dopadly na hladinu návesního rybníku v Hostech v osm ráno. Přesně ve čtrnáct hodin starosta odtroubil konec závodu ručním klaksonem. Klání se zúčastnilo deset dětí. Spolu s nimi chytali i dospělí. Mimo soutěž, ale i tak bez úspěchů. Prostě rybník své obyvatele v sobotu odmítl vydat. Na břehu ovšem nechyběli pečení kapři, amuři, klobásy a další pochutiny.  Navíc všechny děti si od rybníku odnesly drobné ceny. První tři pak i rybářské náčiní.

V Hostech rozhodoval součet hmotnosti ulovených ryb. V tomto případě spíše rybiček. První místo tak obsadil čtyřletý Ladislav Stejskal, jehož čtyři perlíni vážili dohromady 280 gramů, tedy něco málo přes čtvrt kilogramu. Tři perlíni se 195 gramy pak stačili na druhé místo pětiletému Vojtěchu Hochmalovi a dva se 143 gramy na třetí pozici devítiletému Janu Lamačovi.

Obec Hosty se nachází poblíž soutoku Vltavy a Lužnice, zhruba pět kilometrů severozápadně od Týna nad Vltavou v okrese České Budějovice. V současné době zde žije cirka 160 obyvatel. (tz)

Foto Obec Hosty

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *