Zoo Hluboká je nejnavštěvovanějším turistickým cílem jižních Čech

Nejnavštěvovanějším turistickým cílem v jižních Čechách je za loňský rok Jihočeská zoologická zahrada Hluboká nad Vltavou. Zoo za rok 2021 přilákala téměř 270 tisíc návštěvníků. Největší meziroční nárůst zaznamenala Alšova jihočeská galerie. Údaje vycházejí ze statistik Tourdata agentury Czech Tourism.

Turisté přijíždějící do jižních Čech si dle statistik národní agentury Czech Tourism v uplynulém roce nejvíce oblíbili Jihočeskou zoologickou zahradu v Hluboké nad Vltavou. ZOO Hluboká podle údajů Tourdata prošlo v roce 2021 celkem 269,6 tisíce návštěvníků. „Loňský rok byl pro zoo co do návštěvnosti rekordní i přesto, že jsme měli několik měsíců zavřeno. V druhém pololetí roku jsme pak zaznamenali historicky vůbec nejvyšší návštěvnost a to 201 tisíc osob,” uvádí ředitel ZOO Hluboká Vladimír Pokorný.
Na druhé příčce v návštěvnosti se pak umístila Stezka korunami stromů v Lipně nad Vltavou.

Návštěvnost ve statistikách Tourdata je sledována na základě prodaných vstupenek monitorovaných turistických cílů. Těch je v databázi za Jihočeský kraj 147 a v roce 2021 se na nich zakoupením vstupenky registrovalo celkem 2 339 000 návštěvníků. Největší část z nich, 668 200 tj. 28,56 %, pak v turistické oblasti Budějovicko. „Podíl v návštěvnosti ukazuje, že oblast Budějovicka nabízí pestrou škálu atraktivit. Od historických památek, přes kulturní instituce po nabídku pro rodiny s dětmi a milovníky sportovních aktivit a přírody. Samostatnou kategorií je splavněná řeka Vltava, ať už se jedná o vyhlídkové plavby, nebo půjčovny plavidel. Je potřeba zmínit, že velkou část návštěvníků tvoří samozřejmě turisté z okolních krajů, ale ve statistikách jsou zaznamenáni také místní obyvatelé, kteří využívají volnočasových aktivit, které mají takříkajíc za domem. Budějovicko je zároveň ideálním výchozím místem pro výlety do okolí, například do Českého Krumlova, nebo na oblíbenou Stezku korunami stromů na Lipně,” říká Tomáš Polanský, ředitel destinační společnosti Českobudějovicko-Hlubocko.

Zdroj: Destinace Budějovicko

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *