Romeo a Julie se s Divadelním létem loučí, na scénu U Zvonu se chystá Cyrano

Čtrnáctý ročník Divadelního léta pod plzeňským nebem se přehoupl do své druhé poloviny. Ve čtvrtek 8. 7. se odehrálo závěrečné představení letošní novinky Romeo a Julie. Na scéně U Zvonu ji brzy vystřídá Cyrano s charismatickým Michalem Dlouhým. Obnovená premiéra inscenace z roku 2018 se uskuteční 16. 7., následovat budou čtyři reprízy. Novinkou bude obsazení Malvíny Pachlové do role Roxany. Pokračuje i doprovodný program, který 11. 7. nabídne divákům Slam Poetry All Stars a na závěr festivalu pak premiéru autorské inscenace s názvem Slyšíš mě?, která na Divadelním létě vzniká v rámci rezidenčního pobytu studentů HAMU a souboru BodyVoiceBand v režii Jaroslavy Šiktancové.

V pondělí 12. 7. začíná 5. ročník příměstského divadelního tábora. Vstupenky na Divadelní léto jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut a také na místěv pokladně U Zvonu, vždy v den představení od 19 hodin. Inscenace Romeo a Julie proměnila prostor U Zvonu na deset večerů v italskou Veronu, „Jedno představení jsme bohužel museli z technických důvodů zrušit a jedno kvůli bouřce přesunout na náhradní termín 8. července. Od začátku festivalu zatím náš hlavní i vedlejší program navštívilo celkově téměř 4500 diváků,“ uvedla ředitelka Divadelního léta Marcela Mašínová.

Vystupování pod plzeňským nebem si užívali i herci Spolku Kašpar, kteří v režii Jakuba Špalka v Romeovi a Julii účinkují. „V Plzni se mi moc líbí! Překvapili mě diváci, kteří vydrželi sedět, i když začalo pršet, skoro nikdo z nich neodešel. Myslím, že je to vzácné a že je vidět, jaký mají diváci hlad po divadle,“ řekla představitelka Julie herečka Tereza Slámová.

Nejslavnější milostný příběh z pera Williama Shakespeara zavítá ještě letos se Spolkem Kašpar na další letní scény v České republice, do Plzně na Divadelní léto se pak Romeo a Julie vrátí v roce 2022.

Ve druhé polovině letošního 14. ročníku zve festival od 16. do 20. 7. na Cyrana, inscenaci, která vznikla v roce 2018, hrála se i v roce 2019 a v historii Divadelního léta patří k nejúspěšnějším. V titulní roli nebude chybět jedinečný Michal Dlouhý, spolu s ním se na scénu vrátí Kamil Halbich, Jiří Maryško, Miloslav Tichý, Jan Jankovský či Bronislav Kotiš. V inscenaci se opět objeví i tváře známé z plzeňských divadel nebo předchozích ročníků Divadelního léta: Jana Kubátová, Klára Krejsová, Jaroslav Matějka, Marek Mikulášek, Adam Rezner, Petr Borovský, Antonín Procházka ml. a další. V roli Roxany se nově představí Malvína Pachlová. Režisérem inscenace Cyrano je Ivan Řezáč.

Doprovodný program Divadelního léta nabídne už tuto neděli Slam Poetry All Stars. Večer, který na pódium U Zvonu přivede výlučné osobnosti domácí slam poetry scény, mistry ČR a finalisty mistrovství, začíná ve 20.30. Mezi slamery budou mimo jiné Anatol Svahilec, Dr. Filipitch, Tukan nebo Karin.

Zdroj: Divadelní léto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *