Rokytnické svahy ovládnou o víkendu pašeráci

Nadcházející víkend si v Rokytnici nad Jizerou připomeneme známé záběry z filmu Krakonoš a lyžníci, které zachycují dobu, kdy se na svazích Lysé hory proháněli pašeráci. V rámci tradiční akce Pašeráckej vejkend bude možné spatřit na sjezdovkách lyžníky v dobových kostýmech a maskách. V sobotu 18. února se vydají tito odvážlivci na pašeráckou stezku, a aby se jim do kopců lépe šlapalo, dostanou celodenní skipas za symbolických 100 korun. Metrová sněhová pokrývka nabízí skvělou lyžovačku s nádhernými výhledy do krajiny.

„Mrazy ustoupily a ukazuje se nám také sluníčko. Na víkend připravujeme pro lyžníky a lyžaře v maskách pašeráckou stezku s tematickými otázkami. Kdo objede všechna stanoviště a odpoví správně na otázky, získá hodnotné ceny.

Začínáme již ráno u pokladen, kde náš tým oblečený z fundusu divadla rozdává vouchery na skipas za stovku. Podmínkou pro získání zvýhodněného skipasu je dobové oblečení nebo maškarní kostým. Vyzýváme všechny lyžaře, aby prošli půdy, objevili skryté jasanky s kandahárem a dorazili v sobotu k nám do areálu Horní Domky na Lysé hoře,“ zve do skiareálu Rokytnice nad Jizerou ředitel Michal Kopecký.

Do Rokytnice jezdí od středy do neděle speciální linky skibusů, které přepravují lyžaře z Prahy a Mladé Boleslavi přímo pod sjezdovky na Lysé hoře. Celodenní lyžování včetně dopravy tam i zpět vyjde dospělou osobu na 750 Kč. Studenti a mládež zaplatí za celodenní skipas včetně dopravy pouhých 500 Kč stejně jako děti od 6 do 14 let. Děti do 6 let mají skipas i cestu zcela zdarma.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *