Rock for People Europe již za dva měsíce ovládne Plzeň

Hudební legendy i progresivní jména současné evropské scény v kombinaci s nenapodobitelnou atmosférou industriálního prostředí a k tomu nádavkem komfort městského festivalu nabídne již za necelé dva měsíce Rock for People Europe. Headlinerem plzeňské edice, která proběhne od 3. do 5. července, bude proslulá britská kapela Motörhead. Rock’n’rolloví průkopníci v čele se zakládajícím členem Ianem „Lemmym“ Kilmistrem během posledních čtyř dekád odehráli už bez mála čtyři tisíce koncertů po celém světě a 4. července rozezní i industriální prostory bývalé vozovny. Lze očekávat, že návštěvníci premiérově uslyší i některé novinky z aktuálního alba, na kterém nyní pracují a které by mělo spatřit světlo světa letos na podzim. Rock for People Europe se uskuteční jako součást projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

Žádnými nováčky nejsou ani další zástupci britské hudební scény, v našich končinách populární partička Modestep, jež ve své tvorbě umně kombinuje rock s dubstepem a drum’n’bassem. Ze sousedního Rakouska k nám zamíří pionýři elektroswingu Parov Stelar, kteří před pár dny vypustili do světa nové album s názvem The Demon Diaries. Mezi dalšími taháky festivalu jsou potvrzeni například nestárnoucí Guano Apes z Německa, kytarista a skladatel Fink, hitmakeři The Ting Tings či enfant terrible ostrovní scény, muzikant a zpěvák, Peter Doherty.

 

Více informací na www.rockforpeople.cz. Vstupenky na Rock for People Europe jsou v prodeji na www.ticketsforpeople.cz. Celofestivalový pass lze nyní pořídit za 1 440 Kč, jednodenní vstupenky jsou v prodeji od 750 kč.

Srdcem Rock for People Europe se stane Kreativní zóna DEPO2015. Zrekonstruované prostory bývalé vozovny dopravních podniků mezi Cukrovarskou a Presslovou ulicí jsou dnes designovým prostorem s nenapodobitelným geniem loci. Návštěvníci si budou moci vybírat z pestrého evropského hudebního menu o bezmála 100 položkách, k dispozici jim bude jedna obří venkovní stage a další dvě vnitřní. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program včetně outdoorových aktivit, četných výstav, workshopů či třeba kinokavárny. „Návštěvníci festivalu dostanou navíc od partnera akce – společnosti Plzeň 2015 volný vstup na právě probíhající výstavy v DEPO2015. Díky tomu se kromě nabité hudební nabídky v Plzni seznámí také se špičkou evropského moderního designu na výstavě DOMUS či s díly sochaře Čestmíra Sušky v podobě několikametrových kovových objektů na nádvoří depa. Shlédnout mohou i poutavou sondu do života Plzeňanů – výstavu rodinných fotografií, zaslaných přímo samotnými obyvateli města. Návštěvníky chceme pozvat i mimo prostory depa, a sice do Black boxu Nového divadla, kde s festivalovou vstupenkou zdarma uvidí progresivní umění respektovaného japonského umělce a skladatele elektronické hudby Ryojiho Ikedy a jeho vizuálně zvukovou instalaci s názvem Test Pattern [N°7],“ zve za Plzeň 2015 ředitel Jiří Suchánek.

Rock for People se pravidelně snaží představit domácímu publiku interprety, jejichž kariéra v současnosti více či méně prudce startuje. „Dramaturgii jsme přizpůsobili evropskému střihu, ale stále se držíme našeho osvědčeného modelu. Chceme nejen přivážet známé kapely, ale snažíme se do zorného pole širší veřejnosti dostat i nějaká čerstvá jména z nejrůznějších žánrů,“ vysvětluje Michal Thomes, spoluzakladatel a dramaturg festivalu. Milovníky indie rocku tak potěší například držitelé ceny European Border Breakers Awards za nejlepší nový evropský hudební počin roku 2013, finská parta French films. Za pozornost stojí také nizozemská parta De Staat, čtveřice španělských maniaků GoMad! & Monster kombinující akustické rockové a elektronické prvky s démonickou a energií pulsující show, nebo čerstvý objev JoyCut z Itálie.

Své zastoupení budou mít na Rock for People Europe i stálice české hudební scény. Těšit se můžete na Vojtu Dyka s jeho B-Side Bandem, Skyline, Vladimira 518 a soustu dalších. Součástí budou také vystoupení plzeňských kapel, které vzešly z otevřené výzvy pořadatelů festivalu, tzv. bitvy o Plzeň. Z bezmála čtyř desítek přihlášených vybrala porota v čele s Michalem Thomesem kapely Donnie Darko, Johnny Survived a Love Earth.

Před plzeňským RfP Europe se, od 4. do 6. června, uskuteční tradiční hradecká část. Mezi oznámenými hvězdami festivalu jmenujme velikány Faith No More, nu metalové Limp Bizkit, miláčky indie scény Bastille či kanadské Three Days Grace, kteří si v Hradci Králové odbydou svou tuzemskou premiéru.            (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *