Registrujte se už teď na Půlmaraton Plzeňského kraje 2023

S prvním prosincovým dnem byla spuštěna on-line registrace do tradičního Půlmaratonu Plzeňského kraje. Milovníci běhu se již nyní mohou přihlásit do 8. ročníku, který odstartuje ve Škodalandu v Plzni – Liticích 22. dubna 2023.

Během celého prosince se běžci mohou registrovat za nejvýhodnější ceny. Až do silvestra zaplatí závodníci za jednu registraci na půlmaraton čtyři sta korun, kratší tratě jsou za 300 korun. Od ledna se ceny navýší, u půlmaratonu na 500 korun, u ostatních tratí na 350 korun. Přihlášky jsou otevřeny na webových stránkách závodu v sekci REGISTRACE. „V registračním formuláři je možné přiobjednat dámské či pánské sportovní památeční triko Sweep z funkčního a moderního materiálu Cool Plus a nově také limitovanou edici běžecké čelenky,“ upozornila za organizační tým Helena Kapicová.

Registrace běží celkem ve třech vlnách. Nejvýhodnější je právě do konce roku. On-line přihlášky se uzavírají dva dny před startem závodu 20. dubna, ale přihlásit se pak ještě bude možné i přímo na místě v den konání, tedy 22. dubna. V ceně je roční předplatné časopisu Svět běhu pro prvních 1000 registrovaných jak na půlmaraton, tak i pro závody Omexom krajská desítka nebo krajská pětka. Součástí je i pamětní medaile, dárkové poukazy, občerstvení a zajímavý doprovodný program.

Půlmaraton Plzeňského kraje se běží na certifikované trati vedoucí z plzeňského Škodalandu přes Litice, Šlovice, Dobřany a Lhotu zpět k Borské přehradě. Jeho součástí budou i další sportovní aktivity včetně oblíbených dětských závodů. „Právě závody pro nejmenší sportovce patří mezi nejnapínavější a zažijete zde úžasnou atmosféru plnou radosti, ale i slz. Tedy emocí, které jsou nedílnou součástí každého sportovního zápolení,“ podotkla Kapicová, když připomněla, že pro děti jsou připraveny tratě od sta do osmi set metrů.

Na programu jsou mimo půlmaratonu a dětských běhů ještě zmíněné běžecké distance na deset a pět kilometrů, nebo týmový běh. „Nejlepší běžec Plzeňského kraje, tedy účastník s trvalým pobytem v našem kraji navíc běží o finanční odměnu. Jsem si jistá, že motivace pro první tři absolutní vítěze z mužů a první tři absolutní vítězky z žen na půlmaratonu je opravdu motivující,“ nabádá k tréninku a aktivní účasti Helena Kapicová.

Ilustrační foto Plzeňský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *