Radnice plošně dezinfikuje lavičky, zastávky a dětská hřiště

Kvůli současné nepříznivé epidemické situaci v Plzni i v celém Plzeňském kraji se začalo v západočeské metropoli s dezinfekcí vnějších veřejných prostor. Spolupracují na tom město Plzeň společně s jednotlivými městskými obvody. Dezinfekci zajišťují prostřednictvím jednotek dobrovolných hasičů i odborných firem; na čištění zejména rekreačních oblastí se podílí Správa veřejného statku města Plzně (SVS MP) využitím svého speciálního parního stroje.   

„Dezinfekční prostředky, zádové rozprašovače i osobní ochranné prostředky zajistil a také se postaral o jejich distribuci Odbor bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně. Odbor rovněž organizuje postup jednotek dobrovolných hasičů při dezinfekci exponovaných míst ve městě, které pomohly mimo jiné vytipovat městská policie, Plzeňské městské dopravní podniky a další subjekty,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký. Doplnil, že na čištění vytipovaných 33 exponovaných zastávek městské veřejné dopravy si město najalo odbornou firmu, která má k dispozici dezinfekci na bázi nanotechnologií. Dezinfekci bude provádět jednou za 14 dnů.

Správa veřejného statku města Plzně v současné době využila parní stroj k čištění laviček, odpadkových košů i cvičebních venkovních prvků v okolí Boleveckých rybníků, Košuteckého jezírka, v Borském a Lochotínském parku i v dalších rekreačních lokalitách. Stroj předloni zakoupila především k ekologickému hubení plevele, ale čistila jím i mobiliář veřejných prostor, graffiti, chodníky od žvýkaček či polepené sloupy veřejného osvětlení.

 Plošná dezinfekce je jedním z opatření města, které by mohly pomoci nepříznivou epidemickou situaci zlepšit. Mimo jiné město připravilo letáky pro cizince v jazykových mutacích, které distribuuje především mezi zahraniční pracovníky na ubytovnách. Ve spolupráci s neziskovými organizacemi zajišťuje rozdělování ochranných pomůcek mezi lidi bez domova. Městská policie zesiluje dohled nad dodržováním opatření v městské veřejné dopravě, rekreačních oblastech a další.

V Plzeňském kraji bylo v úterý 2. března dosaženo nejvyššího čísla denního přírůstku nakažených koronavirem od začátku epidemie, a to 1585 případů. Od té doby počet denně nově nakažených lidí sice klesá, ale vážná situace přetrvává ve všech nemocnicích v kraji. Fakultní nemocnice Plzeň je už více než dva týdny nejvytíženějším covidovým zařízením v republice. V pondělí 8. března se starala o 287 covidových pacientů, což je téměř o 40 více než před 14 dny.

Zdroj: www.plzen.eu

  •  

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *