Novým hejtmanem může být Jiří Klečka, senátory v regionu Stanislav Antoš a Tomáš Rada

Osobnosti Plzeňského kraje se spojily a vytvořily nadstranické uskupení s názvem PRO NÁŠ KRAJ, které bude usilovat o hlasy voličů v krajských volbách do Zastupitelstva Plzeňského kraje v roce 2024. Postaví také dva kandidáty do Senátu.

Jako společného kandidáta na hejtmana představili uznávaného lékaře MUDr. Jiřího Klečku, PhD., MBA. Jiří Klečka dovedl hnutí PRO PLZEŇ v komunálních volbách v Plzni na „bednu vítězů“, kdy hnutí skončilo třetí, a nyní je připraven vést tým i do krajských voleb. „Naší základní myšlenkou a cílem je být prodlouženou rukou obcí a měst směrem ke krajskému úřadu a také vytvářet prostor pro aktivní komunikaci napříč krajem. Chceme pomáhat obcím s jejich aktuálními problémy. To vnímám jako prioritu. Jsem moc rád, že se nám podařilo najít skvělou partu lidí, která má stejné myšlení, stejné postoje a nadále se rozrůstá. Jsem nesmírně potěšen, že naši myšlenku podpořili také kandidáti z jiných politických stran, a to z KDU-ČSL, Agrární demokratické strany nebo Svobodných,“ dodal Jiří Klečka.

Představeni byli také kandidáti na senátory. Za volební obvod Domažlice uskupení PRO NÁŠ KRAJ podporuje starostu Domažlic Bc. Stanislava Antoše. Za volební obvod Rokycany nominuje starostu Rokycan Ing. Tomáše Radu. „Oba kandidáty vnímáme jako zkušené politiky, kteří pro města a okresy, kde působí, udělali mnoho práce a jsou tou správnou volbou pro jejich kandidaturu. Jsem přesvědčen, že mají šanci a všichni společně pro jejich úspěch uděláme maximum,“ doplnil Jiří Klečka, kandidát na hejtmana a lídr uskupení PRO NÁŠ KRAJ.

Zdroj: Pro náš kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *