Psychiatrických pacientů přibývá a doktorů je málo. Dobřany “loví” zkušené i nováčky

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech je se svou kapacitou 1 100 lůžek zcela zaplněná a nemocných přibývá. Druhé největší zařízení svého druhu v České republice potřebuje další doktory. Těm, kteří se nově rozhodnou v nemocnici pracovat, nabízí proto nadstandardní plat, možnost dalšího vzdělávání, kariérní postup i příspěvek při nástupu. Má zájem i o absolventy lékařských fakult bez atestace.

„Zatím se nám daří péči o pacienty zvládat, ale taková situace není dlouhodobě udržitelná. Naše zařízení je zcela naplněno a nepředpokládáme, že by nemocných v budoucnu znatelně ubylo, spíše naopak. Abychom jim zajistili kvalitní péči, chceme přijmout další psychiatry, psychology, internisty, neurology i jiné specialisty,“ uvedl ředitel nemocnice MUDr. Petr Žižka.

Nemocnice má zájem i o čerstvé absolventy lékařských fakult, jimž zajistí atestační přípravu. „Je to možné díky tomu, že máme široké spektrum odborných pracovišť, kde se mohou mnohé naučit a nabýt zkušenosti. Snažíme se získat i studenty 5. a 6. ročníků medicíny, aby k nám přicházeli na odborné stáže a pak u nás zůstali pracovat,“ řekl ředitel. Studentům nabízí nemocnice stipendium ve výši 10 tisíc korun měsíčně, specialistům při nástupu do pracovního poměru příspěvek 300 tisíc korun a absolventům lékařských fakult pak 100 tisíc korun.

Zdravotnické zařízení zabezpečuje především dlouhodobou léčbu a léčebnou rehabilitaci psychicky nemocných pacientů od předškolních dětí po pacienty v pokročilém věku. Značná část péče je věnována léčbě návykových nemocí. Kromě 30 lůžkových oddělení zařazených do 14 primariátů má nemocnice komplex ambulantních ordinací zahrnujících všechny základní zdravotnické obory včetně stomatologie. Je vybavena rentgenem, sonografem a dalšími moderními zařízeními, nechybí ani sexuologická laboratoř. K dispozici je i pracoviště arteterapie a rehabilitace.

„Léčíme pacienty s téměř všemi známými psychiatrickými diagnózami, od těch lehčích až po ty nejzávažnější a od obvyklejších až po zřídka se vyskytující případy. Pokud se tedy chce psychiatr zdokonalit ve svém oboru a poznat a léčit co nejvíce onemocnění, má u nás tu nejlepší příležitost,“ podotkl ředitel. Dodal, že i vzhledem k tomu, že primariáty v Dobřanech nejsou příliš velké, mají i nově nastupující lékaři větší šance postoupit do vedoucích funkcí než v jiných velkých nemocnicích.

Psychiatrická nemocnice v Dobřanech se díky rekonstrukci řady svých budov v minulých letech postupně proměnila z historického areálu v moderní nemocnici. Svojí rozlohou 42 hektarů, 1100 lůžky a 1200 zaměstnanci je druhým největším zařízením tohoto typu v České republice. Kromě 30 oddělení určených k vlastní léčbě se v areálu nachází kostel, sportovní komplex, obchod s potravinami, kulturní dům a knihovna.

Zdroj: Psychiatrická nemocnice v Dobřanech

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *