Průvodkyně a cestovatelka Martina Veselá bude povídat o safari v Keni a Tanzanii v úterý 13. prosince v gymnáziu na Lochotíně

Další beseda z cyklu přednášek a besed Svět kolem nás zavede na safari do Afriky. Průvodkyně a cestovatelka Martina Veselá bude povídat o safari v Keni a Tanzanii v nejznámějších národních parcích východní Afriky – MasaiMara, LakeManyara, Ngoro Ngoro a Serengeti, Mt. Kenya. Uvidíte fotky lidí, dětí, masajské kultury…

 Martina Veselá je žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve světě se neztratí. Zamilovala se do Jihoamerického kontinentu, stejně tak do zemí regionu Himálaje, ale i na safari či na horách ve východní Africe je jako doma.

V rámci cyklu besed  Svět kolem nás již navštívili např. kytarový virtuos Lubomír Brabec, dcera sira Nicholase Wintona Barbara Wintonová, experimentální archeolog Pavel Pavel, astronom Jiří Grygar nebo designer vozů Ferrari MaurizioCorbi. Proběhla také výstava plzeňských komiksových kreslířů s názvem Plzeňská bublanina. I v letošním školním roce bude cyklus přednášek a výstav pokračovat.

Beseda proběhne pro studenty gymnázia i pro veřejnost v úterý 13. prosince od 9.00 do cca 10.00 v aule gymnázia, Sokolovská 54, vstup zdarma.

Besedu pořádá Středoškolský klub ASK ČR při gymnáziu a Gymnázium Františka Křižíka.

 

Martina Veselá (*1975), procestovala téměř celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Vystudovala střední zdravotní školu, tři roky pracovala v IKEMu v Praze. Učarovaly jí ale dálky – první velkou samostatnou cestou byla Austrálie v roce 1997, pak žila a pracovala ve Velké Británii, v USA, na Novém Zélandu a v Japonsku.

Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky.

Procestovala většinu zemí Jižní Ameriky, země Jihovýchodní Asie, Nepál, Indii, Srí Lanku i Východní Afriku. Posledních osm let pracuje jako průvodkyně pro CK Livingstone.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *