Protivín rozezní Aneta Langerová, Tomáš Klus, Mňága a Žďorp či Vypsaná fixa

Tradičně mimořádně atraktivní hudební program čeká v sobotu 26. srpna návštěvníky letošních 16. Městských slavností protivínských. Na Masarykově náměstí odehrají v rámci hlavní scény své koncerty mimo jiné Aneta Langerová, Tomáš Klus či kapely Mňága a Žďorp, Ready Kirken nebo Vypsaná fixa. Ta také oficiální část slavností o půlnoci ukončí. Vstup na slavnosti je v jejich plném rozsahu bezplatný.

Akce, která je nejvýznamnější událostí svého druhu ve městě na řece Blanici, vrcholem zdejší hlavní letní turistické sezóny, a rozlučkou s prázdninami, nabídne bohatý celodenní kulturní program všem věkovým kategoriím návštěvníků.

„Hlavní scéna nabídne vedle hvězd domácího hudebního nebe také Neobyčejné představení Nomadic a ohňovou show v podání skupiny Blackout Paradox, Cimbálovou muziku Gromba, vystoupení kouzelníka a iluzionisty Pavla Dolejška, historickou a westernovou show s bičem v podání mistra světa z roku 2003 Pavla Votápky, vystopení skupiny For Body Písek nebo exhibici klubu Taehan – Taekwondo Protivín,“ uvedla ředitelka Městského kulturního střediska Protivín Sylva Karfíková.

Hlavní scéna 16. Městských slavností protivínských bude tradičně umístěna na už zmíněném Masarykově náměstí, které bude centrem celé akce. Druhá, vedlejší scéna, pak v proluce mezi poštou a farou. „Malé návštěvníky určitě potěší představení Sněhurka v podání divadla Kamarádi Brno, Mikulovy pohádky Divadla ELF, škola kouzel Pavla Dolejška, workshopy Loučíme se s prázdninami nebo Těšíme se do školky a školy, tvořivé a herní dílničky, projížďky na koních či loďkách po Blanici, stejně jako nafukovací skluzavka a atrakce LezeTo – lezecká boulderingová stěna, protáčecí hrazda, lanový park a podobně,“ poznamenala Karfíková.

Přístupné budou památník i Kaplanka
Starosta Protivína Jaromír Hlaváč v této souvislosti poznamenal, že v rámci slavností bude veřejnosti zdarma přístupný Památník města Protivína i bývalá Kaplanka, zrekonstruovaný objekt přiléhající k farnímu kostelu sv. Alžběty, jehož součástí je městské infocentrum. Na nádvoří kaplanky návštěvníky čeká „Dvorek plný řemesel“ věnovaný tradiční práci kovářů, tkalců a sedlářů. Součástí bude i keramický workshop. Přímo v Kaplance bude k vidění výstava obrazů „Nevidím jediný rozumný důvod …“ a výstava fotografií „Písecko a Šumava okem Milana Hanuse“. V 15 a 17 hodin bude možné absolvovat komentovanou prohlídku Kaplanky s osobním výkladem protivínského starosty.

„Chceme, aby se lidé ve městě bavili, protože možnosti nejen sportovního, ale i kulturního a společenského vyžití k životu v moderním městě neodmyslitelně patří. Městské slavnosti ovšem svým programovým rozsahem jednoznačně vévodí čtveřici nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších veřejných akcí v Protivíně. K nim vedle slavností patří také Svatoanenská pouť, rozsvěcení vánočního stromu a novoroční ohňostroj, na který přijíždějí lidé z celých jižních a středních Čech,“ zdůraznil starosta.

Zdroj: Město Protivín

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *