Proluku obsadí nejprve Aliba a 40 loupežníků a pak Frankenweenie – Domácí mazlíček Tima Burtona

Na pátek zve festival Skupova Plzeň na zajímavý open air program v Proluce. Nejprve se tu představí maňásková tragikomedie Naivního divadla Liberec o Alibabovi a 40 loupežnících a po ní film „Frankenweenie“, který osobně uvede dvorní loutkář režiséra Tima Burtona Peter Saunders. V klubu Divadla Alfa se odehraje dojemný příběh dánských loutkářů „Nashledanou, pane Muffine“ a v DEPO2015 čerstvá novinka australské legendy Nevilla Trantera „Král“. Izraelská hvězda Yael Rasooly otevře téma holocaustu v inscenaci „Dům u jezera“ v KD Peklo. V pátek návštěvníci festivalu uvidí znovu i vietnamské vodní divadlo, japonský příběh Čelista Gauche, Statečného cínového vojáčka v argentinském podání a česko-belgické přestavení UBUdneS. Pokračují také výstavy a workshopy pro loutkáře.

 

Pro velký zájem přidávají organizátoři představení vietnamského vodního loutkového divadla. „O Národní loutkové divadlo Hanoi je obrovský zájem. Všechna představení byla beznadějně vyprodaná, podařilo se nám navýšit kapacitu sálu, ani to ale nestačilo. Přidáváme proto jedno představení v sobotu 5. září od 14:30,“ řekl Jakub Hora, ředitel Skupovy Plzně. Vstupenky jsou k dostání na www.plzenskavstupenka.cz.

 

Páteční večerní setkání s dvorním loutkářem Tima Burtona Peterem Saundersem je připraveno do Proluky v Křižíkových sadech. Po promítnutí snímku Frankenweenie předvede Peter Saunders na místě originální loutky z tohoto filmu, na kterých se podílel. Na svém kontě má nejen postavičky ze snímku Frankenweenie. „Jeho ateliér McKinnon and Saunders spolupracoval s Timem Burtonem také na filmech Mrtvá nevěsta nebo Mars útočí, ze Saundersovy dílny však vzešli i další slavní hrdinové animovaných filmů, například Bořek stavitel, Fantastický pan Lišák, Slepičí úlet nebo Pošťák Pat,“ upozornil Jakub Hora.

Vstup do Proluky na film Frankenweenie i na předcházející divadelní představení Alibaba a 40 loupežníků je zdarma. Pro případ nepříznivého počasí mají organizátoři v záloze pro obě akce „mokrou variantu“.

 

Program – 4. 9. 2015

 

09:00 Divadlo ALFA – klub  Statečný cínový vojáček (The Steadfast Tin Soldier)

10:00 Divadlo ALFA – garáž  Výroba loutky smrtky

11:00 Divadlo ALFA – sál  Čelista Gauche (Gauche The Cellist)

11:00 Divadlo ALFA – zkušebna  Pohyblivý obraz / Prostor a magie

16:30 Divadlo ALFA – klub  Nashledanou, pane Muffine (Good Bye Mr. Muffin)

18:00 Depo  Král (The King)

19:00 Depo 2  Vietnamské vodní loutkové divadlo

19:30 Proluka  Alibaba a 40 loupežníků

20:00 Peklo  Dům u jezera (House by the Lake)

20:00 Papírna  UBUdneS

20:30 Proluka  Tim Burton: Frankenweenie, domácí mazlíček

 

Mimořádný 31. ročník festivalu Skupova Plzeň přiváží v  rámci programu Evropského hlavního města kultury 2015 do Plzně to nejlepší z loutkových scén čtyř kontinentů.

Festival zahájil velkolepý víkendový open air program – příběh několikametrových marionet španělské skupiny Carros de Foc zhlédlo v průběhu tří dnů více než sto tisíc lidí.

Své umění na open air scénách v centru města rozehráli čeští i zahraniční loutkáři. V prvním zářijovém týdnu Skupova Plzeň pokračuje mimořádnou přehlídkou špičkových loutkářských inscenací z celého světa.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *