Program jubilejního Divadelního léta pod plzeňským nebem je kompletní, začíná prodej vstupenek

 

 V jubilejním desátém roce si největší open air divadelní festival v Plzeňském kraji připravil pro své návštěvníky rozšířený program. Oproti minulým ročníkům přibudou k nové inscenaci Akvabely a reprízám loňského Dona Quijota také tři představení velmi úspěšné detektivní komedie Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes!, kterou festival uváděl v letech 2015 a 2016. Připraven je i zajímavý doprovodný program, už v červnu bude Divadelní léto hostit představení festivalu Tanec Praha 2017 Ghana zrána a v závěru července bude open air pódium patřit Slam Poetry. Divadelní léto předznamená výstava Deset divadelních let, která bude po celý měsíc červen k vidění ve Smetanových sadech.

Vstupenky na 10. Divadelní léto pod plzeňským nebem se začínají prodávat 1. dubna 2017 ve 12 hodin prostřednictvím sítě www.goout.cz , kamennou prodejnu najdou zájemci v DEPO2015. Hrát se bude stejně jako vloni na prostranství U Zvonu.

„Lokalita U Zvonu, kde jsme byli vloni poprvé, nás nadchla – je to oáza pod platany v samotném centru Plzně. Místo vytvořilo skvělou kulisu pro Dona Quijota i Prokletí rodu Baskervillů a jsem přesvědčen, že dodá jedinečnou atmosféru také současné tragikomedii Davida Drábka Akvabely,“ říká Vilém Dubnička, umělecký ředitel Divadelního léta, který bude letošní novinku Akvabely režírovat. Se stejným obsazením hlavních rolí (Bronislav Kotiš, Zdeněk Rohlíček, Michal Štěrba) už tuto hru režíroval v roce 2006 v DJKT. „Volal jsem Davidu Drábkovi, jestli bychom zase mohli hrát jeho Akvabely, a byl nadšen. Hrály se v Čechách na profesionálních jevištích jen dvakrát a pak hlavně v zahraničí. Z Drábka za tu dobu vyrostla významná persona českého divadla. Napsal desítky her, ale myslím, že Akvabely má hodně rád. Určitě přijede na premiéru.”

 Večírek s Marnou lásky snahou (6. 4. 19.00 DEPO2015) – benefice kostýmů

Desátý rok své existence začalo Divadelní léto slavit už v zimě. Spolu se svými diváky si formou divadelních setkání postupně připomíná inscenace z prvních let.

Ve čtvrtek 6. dubna se v kavárně DEPO2015 uskuteční večírek s komedií Marná lásky snaha (MLS) z roku 2011, na kterou budou vzpomínat Jana Bernášková, Radek Valenta, Petr Borovský spolu s dalšími herci i tvůrci.

Návštěvníci setkání budou mít jedinečnou příležitost získat v benefici krásné originální kostýmy z Marné lásky snahy. Připraveny jsou pestrobarevné pánské pláště a obleky, šaty princezen i se spodničkami a pláštěnkami, klobouky, rukavičky, paruky a další.

Výtěžek benefice půjde na Příměstský divadelní tábor pro děti od 9 do 14 let, který festival pořádá první týden v červenci.

Vstupenky na Večírky s Divadelním létem v ceně 50 Kč jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut nebo na místě.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *