Moderní sklady: pamatujme na správné označení regálů a dodržování bezpečnostních prvků

Sklad dneska potřebujete, ať jste živnostník či majitel velkého provozu. Bez skladu se prostě neobejdete. A ani těm nejmenším podnikatelům už nevyhovují takové prostory, jako jsou sklepy nebo různé výklenky na chodbách.

Prostě pokud podnikáte, potřebujete sklad. Požadavky na něj se samozřejmě liší podle obor činnosti. Jiný potřebuje strojírenská výroba a zcela odlišný pokud produkujete chemické přípravky. Lišit se bude velikostí, počtem a nosností regálů i způsobem jejich umístění. Každé odvětví má jiná pravidla a předpisy, jak má skladování vypadat. Ale sklad potřebujete, i když nic nevyrábíte. Dnes jsou potřebnou součástí i klasických administrativních objektů. Důležité je všude znát základní požadavky pro fungování skladů. To totiž celý bussines udělá mnohem produktivnějším, protože zrychlí logistické procesy a práce skladníků se stane jednodušší a efektivnější. Použití správného značení omezí počet chyb a a zkvalitní celý logistický proces.

Nezbytnou součástí moderních skladových řešení je použití kvalitních regálů. Ty musí odpovídat zásadám bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, které zákony a normy jasně stanovují. Ve skladech je nevyhnutelné mít dostatečně široké průchody mezi regály, policemi a mezi jednotlivými volně uloženými materiály. To ale není jediné, na co je třeba při budování skladu myslet. Je třeba rovněž uvažovat nad správným označením skladových regálů. Mnoho podnikatelů to ale podceňuje.

Všechny používané regály musí být trvale označené štítky či nálepkami s uvedením nejvyšší nosnosti buňky, počtem buněk ve sloupci a nosnosti samotného sloupce. V moderní logistice se využívají etikety z odolných materiálů, které odolají i agresívním materiálům i časté manipulaci. Jsou robustní robustní, speciálně přilepená, povrch některých pokrývá i magnetická vrstva.

Na trhu je řada firem, které se zabývají nejen projektových skladů, výrobou různých druhů regálů, ale i těch, které se zabývají právě správným označením skladových regálů. Tím pomáhají svým zákazníkům efektivně skladovat a využívat skladové prostory co nejlépe a nejbezpečněji. A mnohé regály najdou uplatnění nejen v logistických centrech a výrobních a průmyslových halách, ale také v domácnostech nebo třeba na zahradách.

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *