Přijďte se bát do Semlerovy rezidence, vyrobte si veselou pijavici a podívejte se na muzejní divadlo

Výjimečná atmosféra setmělého interiéru bytu rodiny Hugo Semlera na Klatovské, výtvarná dílna na výrobu veselých pijavic, poznávací hra Léčebné rostliny, Dobrá lazebna Petra Moše nebo Muzejní divadlo v Muzeu loutek a Fascinace Santinim v Muzeu církevního umění. To je jen “ochutnávka” páteční Plzeňské muzejní noci.

Devatenáctý ročník Plzeňské muzejní noci představí výjimečnou atmosféru muzeí a galerií v čase, kdy se jejich brány obvykle zavírají. V pátek 26. května od 16 do 23 hodin čeká na návštěvníky bohatý doprovodný program, otevřeny do pozdních večerních hodin pro ně zůstanou také stálé expozice a výstavy. Navštívit je mohou zdarma či za snížené vstupné. Do letošního ročníku se zapojilo na dvanáct kulturních institucí; zájemci tak mohou spatřit patnáct inspirativních míst po celé Plzni.

Západočeská galerie v Plzni otevře návštěvníkům výstavní síň Masné krámy, kde kromě aktuální výstavy Zlaté časy. Umění doby fin de siècle ze sbírek Západočeské galerie v Plzni na ně čeká komentovaná prohlídka, tvůrčí dílna a kabaretní pořad. Hlavní část programu se pak chystá v Semlerově rezidenci na Klatovské třídě. „Letos poprvé se Muzejní noc odehraje v Semlerově rezidenci. Připravili jsme velmi pestrý program, který jsme zasadili do atmosféry třicátých let,“ vysvětluje Gabriela Darebná ze Západočeské galerie v Plzni a zároveň hlavní koordinátorka Plzeňské muzejní noci. „Kromě prohlídky historického interiéru s průvodci v dobovém oblečení se návštěvníci mohou těšit na koncert kapely Tuten Swing, tvůrčí dílny, promítání grotesek či přehlídku dobových automobilů,“ zve do Semlerovy rezidence Darebná.

Západočeské muzeum v Plzni představí svá tři muzea. V hlavní budově v Kopeckého sadech 2 je možné navštívit nejen výstavy a stálé expozice, ale také se zúčastnit workshopu Hmyzí dílna nebo řemeslného workshopu Národopisného muzea Plzeňska před budovou muzea. Připraveny jsou i velmi oblíbené komentované prohlídky knihovny nebo výstavy Bezobratlí kolem nás. Otevřená do večerních hodin zůstanou i Muzeum loutek v Plzni a Muzeum církevního umění plzeňské diecéze. „V Muzeu loutek se návštěvníci kromě stálé expozice mohou těšit na výtvarnou dílnu na výrobu veselých pijavic, poznávací hru Léčebné rostliny, Dobrou lazebnu Petra Moše nebo Muzejní divadlo. V Muzeu církevního umění plzeňské diecéze jsme otevřeli novou výstavu Fascinace Santinim a v rámci Plzeňské muzejní noci se zájemci mohou v kapli sv. Barbory zaposlouchat do dobové hudby souboru Vespa trio,“ sdělila Romana Němečková ze Západočeského muzea v Plzni.

Komentované prohlídky, tvořivé dílny a světelné instalace si pro návštěvníky nachystalo také Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí.

Plzeň – Turismus láká na komentovanou prohlídku setmělého interiéru bytu rodiny Hugo Semlera na Klatovské třídě 19 od světoznámého architekta Adolfa Loose nebo do muzea Patton Memorial Pilsen na komentované prohlídky a program pro děti.

V rámci letošní Plzeňské muzejní noci 2023 se tak návštěvníci mohou těšit na komentované prohlídky, oživené expozice, tvořivé dílny, workshopy pro děti i dospělé, divadla či koncerty v těchto kulturních institucích: Západočeská galerie v Plzni| Západočeské muzeum v Plzni | Pivovarské muzeum a Plzeňské historické podzemí | Galerie Ladislava Sutnara | Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara | Galerie města Plzně | Galerie Jiřího Trnky | Český rozhlas Plzeň | Byt rodiny Huga Semlera – interiér Adolfa Loose | Patton Memorial Pilsen | Muzeum rodiny Škodů | Muzeum strašidel

Zdroj: Západočeská galerie v Plzni

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *