Přijďte na Open Plac poslední den letošního školního roku

Poslední den letošního školního roku – 30. června – se uskuteční v plzeňské lokalitě známé jako„Plac“ (vnitroblok Korandovy a Plachého ulice) jednodenní kulturně-společenská akce s příznačným názvem Open Plac. Jejím cílem je zprostředkovat veřejnosti setkání s méně známou tváří lokality skrze kulturní program, symbolicky ji tak otevřít a nabídnout tím účastníkům jiný obraz prostoru, který v povědomí veřejnosti nemívá dobrou pověst.

Akci pořádá organizace SPOLEČNOST TADY A TEĎ, o.p.s. Začátek programu je ve 14:00 a jeho součástí budou workshopy pro děti i dospělé (hudební, výtvarné i jiné), prezentace výstupů volnočasových aktivit organizace (vystoupení Hulahoop, krátké animované filmy), výstava uměleckých fotografií z „Placu“ a okolí, informační tabule o historii lokality a na samotný závěr ve 21:30 projekce filmu, o jehož výběru rozhodne hlasování na sociální síti organizace.

„Rádi bychom na jeden den vytvořili prostor pro setkání obyvatel „Placu“, jejich sousedů a
dalších lidí, kteří tuto městskou část z nejrůznějších důvodů navštěvují či jen pravidelně míjejí,“ řekl Miroslav Gažák, ředitel organizace, která se dlouhodobě zabývá vzděláváním dětí a mladistvých ze socio-kulturně znevýhodněného prostředí.

Kulturní akce Open Plac se uskuteční v rámci stejnojmenného projektu, jenž je realizován organizací SPOLEČNOST TADY A TEĎ, o.p.s. a hrazen z programu Prevence sociálního vyloučení a komunitní práce Úřadu vlády ČR.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *